Civil EAC’19

Civil EAC’19 Programı sona erdi. 2 gün boyunca Nişantaşı Üniversitesi’nde gerçekleştirilen programa birçok katılımcı davet edildi. Konuşmacılar 2 Mayıs ve 3 Mayıs tarihlerinde birer birer çıkıp gençlere tecrübelerini anlattılar. Bu konudan çok hoşnut olan Nişantaşı Üniversitesi öğrencileri, programda kendilerine ciddi bir mesleki vizyon kattılar.

2 Mayıs Programı

 • Officepan – Yarışmadan Uygulamaya “CİHAN SEVİNDİK”
 • İntaç Mühendislik – Mega Projeler- Yapısal Tasarımlar “SUKAN KÜLEKÇİ”
 • biŞANTİYE – biOKULDAN biŞANTİYE’YE “MUHAMMED ALİ ATA – CANSU AKSOY – HASRET YÜKSEL – ENES SUBAŞI”
 • 1İNŞAAT DANIŞMANLIK – İş Hayatına ve Geleceğe Yönelik Okullarda Öğretilmeyen 40 Ders “CEM KAFADAR”
 • Pelin Kolat Desing Studio – Mekanlarda ve Ürünlerde Tasarım Süreci “PELİN KOLAT”
 • CMT Proje – İnşaat Mühendisliğinde Proje Yönetimi “CEM GÜNEŞ”

3 Mayıs Programı

 • Dizayn Vip Girişimcilik “ERBAKAN MALKOÇ”
 • Yardımcılar OSGB Mimari Tasarımda İş Güvenliği “OKTAY KAYIMLAR”
 • Tomurcuk Vakfı Tomurcuk Vakfı Ritim Orkestrası
 • Evrenol Architects Mimari Tasarım Süreçleri ve Gelecekte Tasarım, Yapay Zeka “Mehpare Evrenol”
 • Gülsan Holding Deneyimli Bir Mühendisten Aday Mühendislere Mesajlar “ALTOK KURŞUN”
 • SPDO Arcihtects Konut Mimarisi ve Kullanıcı Taleplerinin Geçmişten Günümüze Evrimi “SABRİ PAŞAYİĞİT”

Program görüldüğü üzere çok kalabalık, öğrencilere vizyon katacak başlıklar ve isimlerle doluydu. Bende bu programa biŞantiye üzerinden konuşmacı olarak davet edildim. 2 Mayıs günü Nişantaşı Üniversitesi Maslak Neotech Kampüsünde bizleri bekleyen dinleyicilere, sektöre yönelik fikirlerimizi biŞantiye ekibi olarak sunduk. biŞantiye olarak öğrencilere birçok konudan bahsettik. Konuşma sırasında sırasıyla, Muhammed Ali Ata (İnşaat Teknikeri) Sahadan Uygulamalar, Saha Yönetimi, Hasret Yüksel (İnşaat Mühendisi) Şantiyede Kadın Olmak ve Zorluklarından, Enes Subaşı (İnşaat Mühendisliği Öğrencisi) Yazarlık Yapmanın Öğrenciye Kattığı Faydalar, Cansu Aksoy (İç Mimar) Öğrenciyken Çalışmanın Faydaları ve Stajın Önemi konularına değindik ve ekipçe dilimiz döndüğünce anlattık. Program sonunda öğrencilerin bizlere sormuş olduğu yoğun sorular karşısında çok mutlu olduk. Programın sonunda cevap veremediğimiz öğrencilerle yemekt büyük bir zaman geçirdik. Sektöre yönelik sorunlara öğrencilerle birlikte cevap bulmaya çalıştık. Bu yoğun ve kaliteli isimler arasına bizi davet eden Nişantaşı Üniversitesi’nin Yapı Kulübüne ve bu yazıyı yazmama müsaade eden Sanal Şantiye sayfasına çok teşekkür ediyoruz.

Enes Subaşı
Enes Subaşı
Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği öğrencisiyim. bi'Şantiye sayfasında bilgi moderatörlüğü yapıyorum. Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinde faal olarak görev yapmaktayım. Sakarya Üniversitesi YediHilal klübünün öğrenci temsilci başkanlığını yapıyorum. Revit, Excel, Word, Power Point, C++, AutoCAD programlarına başlangıç, orta ve ileri seviye düzeylerinde bilgim vardır. Sanal Şantiye yazarıyım.

5 YORUM

  • Mert şefte oradaydı, bazı özel sebeplerinden dolayı bu programda konuşma yapamadı. Kendisi sağolsun kendisinden feragat ederek konuşmayı dinleyenler arasındaydı. Sahnenin sonunda tabi ben durmadım çağırdım onu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Konut Satışlarındaki Rekor Sektördeki Beklentileri Artırdı!

Konut kredi faizlerindeki düşüşlerin ardından Eylül ayı içerisinde ipotekli konut satışlarında son 5 yılın rekorunun kırılması inşaat sektörünü gelecek için umutlandırdı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası...