Ana Sayfa Güncel Haberler Detaş Beton Üretimi Durdurdu!

Detaş Beton Üretimi Durdurdu!

- Reklam-

Son zamanlarda Dolar kurunda yaşanan dalgalanma inşaat sektörünü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu sefer ki haber ise Kocaeli’nden. Kocaeli’nde hizmet veren Detaş Beton firmasında üretim durdu.

Dolar kurundaki son dönemde yaşanan dalgalanmalar her sektörü olduğu gibi inşaat sektörünü de etkilemeye devam ediyor. Kimi zaman kamu müteahhitleri devletten ‘fiyat farkı kararnamesi‘ isterken kimi zaman da firmalar üretimini geçici bir süre ile durduruyor.

Kocaeli Gebze merkezli beton üretimi yapan Detaş Beton, 9 istasyonunda beton üretimini geçici süreyle durdurdu. Ayrıca işçilerin de ücretlerini alamadığı bildiriliyor.

- Reklam-

Kocaeli’nde Destebaşı Grup‘un iştiraki olan Detaş Beton Santrallerinin, son dönemde dolar kurunda yaşanan dalgalanmalar ve buna bağlı olarak inşaat piyasasındaki durgunluk nedeniyle üretimine ara verdiği öğrenildi.

Mehmet Destebaşı’na ait olan ve günlük beton kapasitesi 2500 m³ olan Detaş Beton; Sancaktepe, Gebze, Kurtköy, Orhanlı, Göztepe, İzmit, Çayırova ve Kadıköy bölgelerinde bulunan hazır beton tesislerinde üretimi durdurdu. Destebaşı Grup bünyesinde bulunan şirketlerde yaklaşık 600 kişi çalışıyor.

Ayrıca şirketin “gayrimenkul satarak bu dönemi atlatmayı hedeflediği” iddia edildi.

Kaynak: Cumhuriyet

 

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Gayrimenkul sektöründe ivme başladı

Gayrimenkulde 2020 yılı hareketlenmesi başladı. Sektör temsilcileri bu yıl gayrimenkulde ciddi bir büyüme beklerken, 2021’in ise sektörün yıldızının parladığı bir yıl olacağı görüşündeler. Türkiye ekonomisinde...