Ana Sayfa Güncel Haberler Detaş Beton Üretimi Durdurdu!

Detaş Beton Üretimi Durdurdu!

Son zamanlarda Dolar kurunda yaşanan dalgalanma inşaat sektörünü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bu sefer ki haber ise Kocaeli’nden. Kocaeli’nde hizmet veren Detaş Beton firmasında üretim durdu.

Dolar kurundaki son dönemde yaşanan dalgalanmalar her sektörü olduğu gibi inşaat sektörünü de etkilemeye devam ediyor. Kimi zaman kamu müteahhitleri devletten ‘fiyat farkı kararnamesi‘ isterken kimi zaman da firmalar üretimini geçici bir süre ile durduruyor.

Kocaeli Gebze merkezli beton üretimi yapan Detaş Beton, 9 istasyonunda beton üretimini geçici süreyle durdurdu. Ayrıca işçilerin de ücretlerini alamadığı bildiriliyor.

Kocaeli’nde Destebaşı Grup‘un iştiraki olan Detaş Beton Santrallerinin, son dönemde dolar kurunda yaşanan dalgalanmalar ve buna bağlı olarak inşaat piyasasındaki durgunluk nedeniyle üretimine ara verdiği öğrenildi.

Mehmet Destebaşı’na ait olan ve günlük beton kapasitesi 2500 m³ olan Detaş Beton; Sancaktepe, Gebze, Kurtköy, Orhanlı, Göztepe, İzmit, Çayırova ve Kadıköy bölgelerinde bulunan hazır beton tesislerinde üretimi durdurdu. Destebaşı Grup bünyesinde bulunan şirketlerde yaklaşık 600 kişi çalışıyor.

Ayrıca şirketin “gayrimenkul satarak bu dönemi atlatmayı hedeflediği” iddia edildi.

Kaynak: Cumhuriyet

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Gayrimenkulde Gelişen Trendler 2020 Avrupa Raporu açıklandı

Gayrimenkul Sektöründe Gelişen Trendler 2020 Avrupa Raporu’na göre politik ve ekonomik dalgalanmalara rağmen gayrimenkul sektörünün talep gören bir yatırım olmaya devam edeceği bildirildi. Gayrimenkul sektörüne...