Ana Sayfa Testler Test: İnşaat Makinelerini Ne Kadar Biliyorsunuz?

Test: İnşaat Makinelerini Ne Kadar Biliyorsunuz?

Bu testte İnşatlarda karşılaştığımız, işlerimizi kolaylaştıran ve çeşitli görevleri üstlenen çeşitli İnşaat Makinelerine göz atacağız. Bir açıdan da şantiyede bu konularla ne kadar haşır neşir olduğunuzu test edeceğiz.
Ayrıca;
1. Mesleki İngilizce Testimize bu bağlantıdan
2. Mühendislik Genel Kültür Testimize bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Teste başlamadan şu hatırlatmayı da yapalım: Bu tür testlerin devamı için testte elde ettiğiniz sonucu yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Genel olarak üzerine basınç uygulayıp maddeleri sıkıştıran , asfalt vb. karışımlardaki taneleri birbirine yaklaştıran , aradaki hava boşluklarını yok eden inşaat makinesi hangisidir?

Doğru! Yanlış!

Tesviye işlerinde,şev kesmede,hendek açma düzeltme ve temizliğinde,kar temizleme işlerinde kullanılan lastik tekerlekli iş makinası hangisidir?

Doğru! Yanlış!

Kazıklı temel inşaatlarında,kazıklı iksalarda,gevşek zeminleri sıkıştırmak için başvurulan kazık çakma işlerinde kullanılan iş makinası hangisidir?

Doğru! Yanlış!

Beton içerisindeki boşluğu almak ve betonun boşluksuz olarak yerleştirilmesini sağlayan makine hangisidir?

Doğru! Yanlış!

Taze betonun, özelliklerini kaybetmeden, şantiyedeki döküm noktasına zamanında ulaştırılmasını sağlayan makine hangisidir?

Doğru! Yanlış!

Çimento, agrega, su ve diğer katkı malzemelerini homojen bir şekilde karıştırırarak beton haline getiren inşaat makinası hangisidir?

Doğru! Yanlış!

Dozerlerin kazamayacağı kadar sertlikteki zeminlerin kazılması veya gevşetilmesi amacıyla kullanılan kazı makinesi hangisidir?

Doğru! Yanlış!

Motorlu ve çekili olarak 2'ye ayrılan hafriyatın belli bir alana götürülmesinde,sert zeminlerin gevşetildikten sonra taşınmasında vs. kullanılan makina hangisidir?

Doğru! Yanlış!

Bir traktör ve önüne kaldırılıp indirilebilir şekilde monte edilmiş bir kazıcı levhadan oluşan ,sathi kazı yapmaya yarayan inşaat makinası hangisidir?

Doğru! Yanlış!

Değişik cins ve seviyelerdeki zeminleri kazmak, gevşek ya da kazılmış malzemeyi yığmak veya yüklemek için kullanılan iş makinesi hangisidir?

Doğru! Yanlış!

İnşaatta Kullanılan Makineleri Ne Kadar Biliyorsunuz?
MÜKEMMEL
İnşaatta çok mu bulundun yoksa film izler gibi makine mi izledin bilinmez ama bu işten anlıyorsun.
İYİSİN İYİ
Sonuç kötü değil ancak bunları bilmenin meslek hayatındaki önemini biliyorsun.
KÖTÜ
Bu meslekte ilerleyecek birine böyle bir sonuç yakışmadı ama öğrenmeye devam...

Sonuçlarını Paylaş:

5 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler 2007 DBYBHY ile TBDY2018 arasındaki dikkat çeken değişikliklerden biri de kolonlarda meydana geldi. Göze çarpan büyük değişiklik kolon filizlerindeki...