Test: İnşaat Makinelerini Ne Kadar Biliyorsunuz?

4

Bu testte İnşatlarda karşılaştığımız, işlerimizi kolaylaştıran ve çeşitli görevleri üstlenen çeşitli İnşaat Makinelerine göz atacağız. Bir açıdan da şantiyede bu konularla ne kadar haşır neşir olduğunuzu test edeceğiz.
Ayrıca;
1. Mesleki İngilizce Testimize bu bağlantıdan
2. Mühendislik Genel Kültür Testimize bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Teste başlamadan şu hatırlatmayı da yapalım: Bu tür testlerin devamı için testte elde ettiğiniz sonucu yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Genel olarak üzerine basınç uygulayıp maddeleri sıkıştıran , asfalt vb. karışımlardaki taneleri birbirine yaklaştıran , aradaki hava boşluklarını yok eden inşaat makinesi hangisidir?

Tesviye işlerinde,şev kesmede,hendek açma düzeltme ve temizliğinde,kar temizleme işlerinde kullanılan lastik tekerlekli iş makinası hangisidir?

Kazıklı temel inşaatlarında,kazıklı iksalarda,gevşek zeminleri sıkıştırmak için başvurulan kazık çakma işlerinde kullanılan iş makinası hangisidir?

Beton içerisindeki boşluğu almak ve betonun boşluksuz olarak yerleştirilmesini sağlayan makine hangisidir?

Taze betonun, özelliklerini kaybetmeden, şantiyedeki döküm noktasına zamanında ulaştırılmasını sağlayan makine hangisidir?

Çimento, agrega, su ve diğer katkı malzemelerini homojen bir şekilde karıştırırarak beton haline getiren inşaat makinası hangisidir?

Dozerlerin kazamayacağı kadar sertlikteki zeminlerin kazılması veya gevşetilmesi amacıyla kullanılan kazı makinesi hangisidir?

Motorlu ve çekili olarak 2'ye ayrılan hafriyatın belli bir alana götürülmesinde,sert zeminlerin gevşetildikten sonra taşınmasında vs. kullanılan makina hangisidir?

Bir traktör ve önüne kaldırılıp indirilebilir şekilde monte edilmiş bir kazıcı levhadan oluşan ,sathi kazı yapmaya yarayan inşaat makinası hangisidir?

Değişik cins ve seviyelerdeki zeminleri kazmak, gevşek ya da kazılmış malzemeyi yığmak veya yüklemek için kullanılan iş makinesi hangisidir?

Test: İnşaat Makinelerini Ne Kadar Biliyorsunuz?
5 (100%) 2 oy

4 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here