Ana Sayfa Güncel Kağıthane’de Çöken Bina İle İlgili Şok Gelişme

Kağıthane’de Çöken Bina İle İlgili Şok Gelişme

- Reklam-

Bir anda istinat duvarının yıkılmasıyla çöken 4 katlı bina ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kağıthane’de çöken bina sonucunda büyük bir şans ölü ve yaralıların olmadığı neticesinde çıkan hasarların tespitleri ise devam ediyor. Çevredeki 24 binanın tahliye edildiği bilgisi gelirken mağdurlardan sonra firmadan da açıklamalar geldi.

4 yıl önce yapımına başlanan ancak iddialara göre iflas etmesinden dolayı tamamlayan inşaat sahibi İVA Gayrimenkul sahibinin şok bir mesaj attığı saptandı. Mağdur vatandaşlara gönderilen mesajda inşaat kaynaklı bir sorunun olmadığı belirtilirken İSKİ borularının patlaması sonucunda göçük olayının gerçekleştiği belirtildi. Firma sahibi tarafından mağdurlara atılan mesajda İSKİ’nin ana borularında patlama olduğu ve istinat duvarının aşırı tazyikli su nedeniyle çöktüğü ifade edildi. Ayrıca Firma sahibi Serdal I. tarafından gönderilen mesajda ihmali bulunan tüm kurumlardan da şikayetçi oldukları görüldü. Ayrıca olay günü sabah saatlerinde firma yetkililerinin durum hakkında bilgi sahibi oldukları da mesajda geçen bir başka önemli nokta.

Kağıthane’de Çöken Bina İle İlgili Şok Gelişme

- Reklam-

Bir türlü bulunamayan firma yetkililerinin bu şekilde bir mesaj göndermesi ve durum hakkında İSKİ’yi suçlaması ise vatandaşlar tarafından pek kabul görmemiş gibi. Aynı sokak yaşayan yüzlerce mahalle sakininin firmayı suçlamalarının ana sebebi ise uzunca bir süre inşaatı başlatamaması. Bundan dolayı kazı alanın dolmamasından dolayı çökme olaylarına zemin hazırlandığı iddia ediliyor. Mahalleli ise 35 metrelik yükseklikteki istinat duvarının çökmesinde firmayı suçlu buluyor. Savcılık tarafından soruşturmanın sürdüğü olayla ilgili gelişmeler devam ederken mağdur vatandaşlar ise bir an önce yapılması gerekenleri istiyor.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2020 Birim Fiyatları

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı geçtiğimiz yıldan itibaren yapım hizmet ve mal alım ihalelerinde imalatların bir birimi için ödenen bedelin gösterildiği "İnşaat ve Tesisat Birim...