Ana Sayfa Güncel Karaman'da Ölümlü İş Kazası

Karaman’da Ölümlü İş Kazası

Karaman’da yapımı devam eden bir inşaatın 13.katından kiremitlere çarparak yere düşen işçi hayatını kaybetti. İşe başladığı gün iş kazası geçiren işçinin işçinin düşme anı kameralarca kayda alındı.

Olay, Urgan Mahallesi Çöplük Mevkinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, 26 yaşındaki Mehmet Emin S., 14 katlı bir inşaatın 13.katında yük taşıma asansöründen kiremit taşırken, ayağının çelik halata takılması sonucu dengesini kaybetti. Dengesini tekrar sağlayamayan Mehmet Emin S., yaklaşık 35 metre yükseklikten zemindeki kiremitlere çarparak yere yığıldı. Mehmet Emin’in düştüğünü gören diğer işçiler durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, Songün’ün hayatını kaybettiğini belirledi. Mehmet Emin Songün’ün cansız bedeni, cumhuriyet savcısının olay yerindeki incelemelerinin ardından morga kaldırıldı.

DÜŞME ANI KAMERALARCA KAYDEDİLDİ

İnşaat işçisi Mehmet Emin’in düşme anı güvenlik kameralarınca kaydedildi. Görüntülerde, yük taşıma asansörünü kullanan işçinin aniden ayağa kalkması ve Mehmet Emin’in zemindeki kiremitlere çarparak düştüğü görülürken, diğer işçilerin ise telaşla çevrede yardım için koşturduğu görülüyor.

Kaynak: KaramanGundem.com

İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnş.Yük.Müh.Muhammed Demirkollu
İnşaat Yüksek Mühendisi / İSG Uzmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Jeo Taşıma – Geoteknik Rapor Hazırlama Yazılımı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 09 Mart 2019 tarihinde “Zemin ve Temel Etüdü Uygulama Esasları ve Rapor Formatını”  yayınlaması ile birlikte Zemin Etüt Raporları; Veri...

Anne Lütfen Ölme !