Bursada kolonu çatlayan binadan sonra şimdi de Şişli’de gece oturdukları apartmanın kolonu çatlayan vatandaşlar geceyi dışarıda geçirdi.

4 BİNA TAHLİYE EDİLDİ

İHA’da yer alan habere göre dün gece Şişli Feriköy Mahallesi Beyzade Sokak’ta bulunan 8 katlı apartmanın girişinde bulunan marketin içindeki kolon henüz bilinmeyen bir nedenle çatladı. Çatlamayı fark eden bina sakinleri apar topar binayı boşalttı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, kolonu çatlayan binanın yıkılma ihtimaline karşı çevresinde bulunan dört binayı daha tahliye etti. Ekipler daha sonra kolon üzerinde incelemelerde bulundu.

MÜHENDİSLER İNCELEME YAPTI

İtfaiye ekiplerinin yaptığı incelemelerin ardından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı mühendis, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerde binanın yıkılma ihtimaline karşı bina sakinlerinin şuan için eve girmelerinin tehlikeli olacağı bildirildi. Duydukları korku nedeniyle geceyi dışarıda geçiren bina sakinleri, yetkililerden yardım bekliyor.Bina sakinlerinden Metin Çelik, otururken çatlama sesleri duyduğunu belirtti.

 Kaynak:İHA

Bursada Kolon çatlama sorunu sonrası boşaltılan bina haberi:

Bursa’da Taşıyıcı Kolonları Çatlayan 5 Katlı Apartman Boşaltıldı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here