Ana Sayfa Güncel Etkinlik 7. Proje Yönetim Zirvesi

7. Proje Yönetim Zirvesi

Uluslararası Proje Yönetim Enstitüsü (UPYE) kurulduğu 2010 yılından beri Türkiye’de proje yönetim bilincini yaygınlaştırmak için Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ile ortaklaşa “Proje Yönetim Zirvesi” düzenlemektedir.

Geçmişte “Farklı Açılardan Proje Yönetimi”, “Maliyet Yönetimi”, “İnsan Kaynakları ve Kurumsallaşma”, “Türkiye’de Gayrimenkul Sektörü”, “Kontrat Yönetimi ve İnovasyon” konularını ele alındığı ve bu sene 21 Nisan 2018 günü Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi’nde 7.sinin düzenlendiği zirvenin bu yılki ana teması “İnşaat ve Gayrimenkul 4.0”.

Endüstri 4.0 devriminin Türk inşaat, taahhüt ve gayrimenkul sektörüne yansımalarının detaylı bir şekilde ele alınacağı bu önemli zirvede “Ekonomi 4.0, Şehirleşme 4.0, Finansman 4.0 ve Tasarım ve İnşaat 4.0” başlıklarıyla 4 ayrı panelde masaya yatırılıyor.

Ekonomi 4.0 panelinde global politik ve ekonomik gelişmeler, ticaret savaşları, global satranç ışığında Türk inşaat, müteahhitlik ve gayrimenkul sektörü kapsamlı bir şekilde ele alınacak. Şehirleşme 4.0 panelinde akıllı malzemeler/çözümler, akıllı yapılar, akıllı şehirler ekseninde Türkiye’de kentleşme detaylı bir şekilde tartışılacak. Finansman 4.0 panelinde kitle fonlamalar, girişim sermayesi yatırım fonları, melek yatırımcılar, gayrimenkul yatırım fonları, sermaye piyasası araçlarıyla fonlamalar, sektörde halka arzlar, teknoloji fonları ve İslami fonlar çerçevesinde yeni finansal enstrümanlar değerlendirilecek. Tasarım ve İnşaat 4.0 panelinde ise bina bilgi modellemesi (BIM), 3 boyutlu yazıcı ile üretim ve endüstri 4.0’ın Türk inşaat sektörüne yansıması tartışılacak.

Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliğindeki zirvede birbirinden değerli konuşmacılar sektörün geleceği ile ilgili fikirlerini dinleyicilerle paylaşacak.

Sektörün önde gelen paydaşlarının, üst düzey yönetici ve değerli akademisyenlerinin geniş katılımının beklendiği bu önemli zirveye katılım ücretsiz olup kayıtlar internet sitesinde başlamıştır.

Başvurmak için tıklayınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Depremde Kısa Kolon, Perde ve Kirişlerin Davranışı Hakkında Değerlendirme

Günümüzde hemen her inşaat mühendisinin bildiği depremlerde  kısa kolon, perde ve kiriş davranışı hakkında bir değerlendirme yapmaya çalışacağız. Öncelikle depremde bant pencere kısa kolon deprem...