Ana Sayfa Blog Ağaçların Üzerinde Bir Yol

Ağaçların Üzerinde Bir Yol

Bu yol gerçekten çok güzel bir mimariye sahip.

Giant Spiral Treeking Way
Giant Spiral Treeking Way

Camp Adventure adlı inanılmaz ve yaratıcı bir şekilde tasarlanmış doğa yürüyüş yolu ve gözlemevi, Danimarka’nın Kopenhag şehrinde, şehir merkezinin bir saat güneyinde, Gisselfeld Klosters Skove korunan ormanında bulunmaktadır.

Yaklaşık 3000 metre uzunluğundaki sağlam parkur, yolun sonunda 148 fit yüksekliğindeki gözetleme kulesinin eteğinde bitinceye kadar ormanın içinden dolanacak şekilde yapıldı. Gözetleme kulesi ağaçların üzerinde uzanan spiral bir rampaya benziyor.

Dev Sarmal Yol, Danimarka
Dev Sarmal Yol, Danimarka

Aynı alandan uzaklaşmadan gezmenizi sağlayan birbiri içine geçmiş iki spiralden oluşan yol, zirveye ulaştığınızda size eşsiz bir orman manzarası sunmaktadır.

Yüksek patika ormanın en eski kısımlarından geçerken, kule yolu ve alt yollar daha yeni bölgelerde bulunmaktadır. Yüksek yürüyüş yolu aynı zamanda ziyaretçilere orman hakkında bilgi veren çeşitli aktiviteler de sunmaktadır. Camp Adventure, 2017’de tamamlandıktan hemen sonra, projenin arkasındaki mimarlık stüdyosu EFFEKT, “Vizyoner Mimarlık” için ICONIC Ödülü’nü kazandı.

Ormanın ve yakındaki göllerden, derelerden ve sulak alanların nefes kesen manzaralarının yanından geçen yol üzerinde, mevcut bir macera spor tesisi de dahil olmak üzere başka faaliyetler sunmaktadır.

Tasarım Stüdyosunun, kendi web sitesinde Camp Adventure kule ve ağaç tepesi yürüyüş yolunun “fiziki durumlarına bakılmaksızın ormanı herkes için erişilebilir kılan kesintisiz bir parkur” olduğunu söylüyor.

Web sitesine göre, “Kulenin geometrisi, ziyaretçi deneyimini geliştirmek için tipik silindirik şekli ince bir bel, genişletilmiş taban ve taç ile kavisli bir profil  şeklinde ( tıpkı bir kum saati gibi) biçimlendirilmiştir. Bu yol ve kule tasarımı sadece kulenin dengesini artırmakla kalmaz, aynı zamanda kulenin tepesindeki gözlem güverte alanını da arttırır. Ayrıca, ormanın içinde eşsiz bir tasarım ile misafirlerine ve gözlemcilerine muhteşem bir manzara sunar. ”

Dev Sarmal Yol, Danimarka
Dev Sarmal Yol, Danimarka

Taşıyıcı sistemini çelik ile teşkil edildiği yapı aynı zamanda taşıyıcısını mimari bir öğe gibi kullanarak çok becerikli ellerde tasarlandığını göstermekte. Tüm parkur yolu kule ile birleştiğinde misafirlerini fiziksel olarak sağlıklı olmaya teşvik ederken doğa yürüyüşünün psikolojik faydalarını da gösteriyor.

Giant Spiral Treeking Way
Giant Spiral Treeking Way

Bu yazımızda Danimarka’da bulunan Dev Spiral Yol hakkında biraz bilgi sahibi olduk. Umarım hoşunuza gitmiştir. Okuduğunuz İçin Teşekkürler…

Ayrıca olumlu yada olumsuz her türlü etkileşimlerinizi  bekliyorum.

Diğer yazılarım için tıklayın>

https://www.sanalsantiye.com/author/mustafazdmr/

Kaynaklar:

- Advertisement -

https://www.campadventure.de/en/

https://engineeringdiscoveries.com/2019/09/29/giant-spiral-path-allows-you-to-walk-above-the-treetops-in-denmark/

İletişim için=> İnşaat Mühendisi Mustafa ÖZDEMİR

 

 

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Mayıs 2020) -

 

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 25 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


 

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Yeşilköy ve Hadımköy hastaneleri açılıyor

Yeşilköy ve Hadımköy hastaneleri açılıyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yarın İstanbul’da iki hastane daha hizmete açılıyor. Yeşilköy Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi'nin...

İstanbul Havalimanı belgesel oldu

İstanbul Havalimanı belgesel oldu Dünyanın en büyük havalimanlarından birisi olan İstanbul Havalimanı’nın belgeseli yapıldı. Belgeselde İstanbul Havalimanı’nın fikir aşamasından tam kapasite ile operasyona başladığı döneme...

Türkiye’nin en yüksek barajı 205 metreye ulaştı

Türkiye'nin en yüksek barajı 205 metreye ulaştı Tamamlandığında gövde yüksekliği bakımından Türkiye'nin en yüksek, dünyanın ise üçüncü barajı olacak olan Yusufeli Barajı'nın gövde yüksekliği 205...

Denizli kentinde yaya akımlarının analizi – Makale

Denizli kentinde belirli noktalardaki yaya akımlarının analizi Özet Yayalar, şehir planlamasında dikkate alınması gereken önemli paydaşlardan biridir. Ancak yaya akımları, yaya geçitlerinin ve yaya kaldırımlarının tasarımında...

SON YORUMLAR