Ana Sayfa Güncel Etkinlik Akçansa 3. Biyoçeşitlilik Proje Yarışması

Akçansa 3. Biyoçeşitlilik Proje Yarışması

Akçansa tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenecek Biyoçeşitlilik Proje Yarışması maden sahalarının biyolojik değerlerini artırmak amacıyla düzenleniyor. Başvuruların başladığı yarışmaya son başvuru tarihi ise 20 Kasım 2017.

Yarışmada bu yıl iki kategori yer alacak. Bilimsel Araştırmalar Kategorisi’ne, madencilik ekolojisi konusundaki bilgileri artıracak ve/veya madencilik alanlarında gelişmiş biyoçeşitlilik, peyzaj ve su yönetimi sağlayacak bilimsel projeler üreten öğrenciler, akademisyenler, bilim adamları, uzmanlar ve STK’lar başvurabilecek.

Sosyal Fayda Kategorisi’ne ise, maden sahaları ve gerçekleştirilen faaliyetlerin toplumla daha iyi bağlantı kurması ve madencilik alanlarındaki biyoçeşitlilik konularında daha geniş bir kitleyi bilinçlendirmeye ve eğitmeye yardımcı olacak projeler üreten tüm birey ve okullar, öğrenciler, STK’lar, gençlik kulüpleri, çevre örgütleri katılabilecek.

Yarışmacılar Biyoçeşitlilik Proje Yarışması’na birey ya da ekip olarak katılabilecek. İngilizce veya Türkçe olarak hazırlayacakları proje tekliflerini ise 20 Kasım 2017 tarihine kadar sisteme yükleyebilecek.

Ulusal jüri tarafından her iki kategoriden seçilerek finale kalan 3’er proje teklifi 1 Aralık 2017 tarihinde belirlenecek. Ulusal ve uluslararası yarışmaları kazananların isimleri ise 2018 yılı sonbaharında açıklanacak.

Büyük Ödül 30.000 Euro

Ulusal düzeyde, bilimsel araştırma ve sosyal fayda kategorilerinde ilk iki sırayı alan projelere 2.500 ve 5.000 Euro ödül verilecek.

Uluslararası düzeyde, bilimsel araştırma ve sosyal fayda kategorileri altında yer alan 6 alt kategoriden her birinde Akçansa’nın yabancı ortağı HeidelbergCement tarafından seçilen en iyi projeler 10.000 Euro ile ödüllendirilecek. Bütün projeler arasında seçilecek en iyi proje ise büyük ödül olan 30.000 Euro’yu almaya hak kazanacak.

Başvuru için tıklayınız.

Kaynak: www.mimarizm.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Eylül’de Konut Satışları %15.4 Arttı

Türkiye genelinde konut satışları Eylül ayında %15,4 oranında arttı, ipotekli konut satışları yıllık bazda % 410,2 oranında arttı. Türkiye genelinde konut satışları Eylül ayında bir...