Ana Sayfa Mimari Balkonlar / Teraslar İçin Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri

Balkonlar / Teraslar İçin Kış Bahçesi Dekorasyon Fikirleri

Ülkece zor zamanlardan geçtiğimiz ve evimizde kaldığımız bu dönemde yaşam alanlarımızın ayrılmaz parçaları olan balkon ve terasların ne denli önem taşıdığını görmüş olduk. Özellikle evinin bahçesi olmayanlar ve daire de oturanlar için kış bahçesi dekorasyonu önerilerine yer verdik.

Çoğumuzun apartman dairesinde yaşadığı da bir gerçek. Ama neden dairede oturan birinin kış bahçesi olmasın? Kış bahçesi sayesinde mevsim ne olursa olsun bu özel alanların tadını çıkarabilir, keyifli zaman geçirebilirsiniz.

İşte size bu atmosferi yakalamanız için birkaç öneri ;

Duvar ve Zeminler

Kış bahçesi tasarımını yaparken dekoratif ürünlerin ne kadar büyük bir önem taşıdığını söyleyerek başlamak istiyorum. Ancak bunlardan önce dikkat etmeniz gereken zemin ve duvarlar geliyor. Zemin ve duvar dekorasyonu yaparken de evinizin diğer alanlarında yaptığınız uygulamaları hayata geçirebilirsiniz. Yani duvarları isterseniz boyayabilir, isterseniz de duvar kâğıdı ile kaplayabilirsiniz. Zeminlerde ise seramikte daha çok parke ya da bahçe yer döşemelerini kullanabilirsiniz. Zemine halı veya kilim serebilirsiniz.
Duvar için farklı aksesuarlar, tablolar, posterler, fotoğraflar koyabilir. Duvarın yapısıyla oynayabilir. Görünüm olarak ahşap, tuğla, taş gibi görünümlerde sağlanabilir ve hatta bahçe hissiyatına nefes vermek için kesinlikle doğal görünümlü ürünler kullanmalısınız. O atmosferi yakalamanın en önemli yollarından bir diğeri ise tavanı camlı şekilde kullanmanız olucaktır . Çünkü tavan camlı olduğunda daha şeffaf ve ferah bir görünüm sunar.Bu sayede de bir apartman dairesinde ziyade bahçede olduğunuzu hissediceksiniz.

Bitkileri Dahil Edin

Kış bahçesi, teras, balkon gibi alanlara en çok yakışan ve olmazsa olmazı bitkiler olduğunu hepimiz biliyoruz.

Ama standart şekilde bitkileri yerleştirmek yerine daha farklı ve organik bir görünüm yaratabilirsiniz.

Balkonda daha çok bonzai grubu ve herdem yeşil büyük yapraklı bitkilerden tercih ederek  ortamın havasını değiştirebilir bu sayedede bir adım daha bahçe havasına yaklaşabilirsiniz. Ahşap tasarım mobilyaları tercih ederek bu görüntüyü çok daha şık bir görünüme taşıyabilirsiniz.

Korunak ve Isı izolasyonu

Kış bahçesi yaptırırken dikkat etmeniz gereken ilk husus alanın korunaklı olmasıdır. İkinci husus olan ve dikkat etmeniz gereken şey ise ısı izolasyonudur. Açılır/kapanır pencere veyahut  kapıları tercih edebilir, oluşturacağınız bahçenin hem kış aylarında hem de yaz aylarında ferah olmasını sağlayabilirsiniz.

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Ağustos 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Akkuyu NGS’nin, Türkiye ekonomisine katkısı

Mersin’de yapımı devam eden Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS’nin, Türkiye’nin gayrisafi yurtiçi hasılasına 50 milyar dolara, vergi geliri olarak ise 70 milyar...

Sanal Şantiye’ye özel indirimli Eğitimler – Ağustos 2020

İnşaat mühendisliği, mimarlık ve teknikerlik gibi meslek gruplarına hitap eden, bu aya özel indirimli eğitimler aşağıdadır. Satın al butonuna tıklayarak indirimli fiyatlardan eğitimleri satın...

Malatya’daki deprem Elazığ’da hissedildi

Malatya’da meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki deprem Elazığ’da da şiddetli hissedildi.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre, merkez üsttü Malatya’nın...

Asmolen Döşeme Sistemlerin Deprem Davranışları

Bu yazımızda, son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan asmolen döşeme sistemlerin deprem karşısındaki davranışını inceleyeceğiz. Yazıya başlamadan önce asmolen döşemeyi kısaca hatırlayalım. Asmolen Döşeme Birbirine paralel dişlerin...

SON YORUMLAR