Konut almak isteyen insanlar inşaat şirketlerine güvensiz yaklaşıyorlar. Bu durum git gide iyileşse de şuanki durum pek iç açıcı değil. Konut almak isteyen müşteriler, böyle davranmakta bir nevi haklı. Bu durumun böyle olmasının başlıca nedeni, dolandırıcılıktan çok bilinçsiz müteahhitler.

Dışardan kolay zannedip inşaat hakkında bilgisi olmayanlar eviyle, arsasıyla iyi paralar kazanmak için bu işe girip, aynı hızda(genelde) batıyorlar. Batmaması mümkün mü ? tabiki mümkün ama inşaat sektörünü ve inşaatı bilip, elindeki parayı doğru kullanması gerekiyor. Bu tarz bilinçsiz müteahhitlerin batma nedeni genelde para yönetimini ve planlamasını doğru yapamamaları oluyor. Düşünülen maliyetten daha fazla maliyet çıkıyor ortaya çünkü şirket giderlerini hesaplayan müteahhit, inşaat sektörü hakkında kapsamlı bilgi sahibi değil bundan dolayı sürpriz maliyetler oluşuyor. Durum böyle olunca daha önceden satılan dairelerin zararına veya az karla satıldığı fark ediliyor, alacaklılar bir taraftan bastırınca kalan dairelerin de düşük fiyatlara satılması ihtimal.

Projenin sonunda elindekini kaybeden bilinçsiz müteahhitimiz yüksek ihtimal bunların üstüne borca giriyor. Bu durumların sayısı artınca müteahhitlerin genelinin itibarını etkiliyor.

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here