Ana Sayfa Blog Bu Dersi Geçeyim Başka bir şey İstemem!!!

Bu Dersi Geçeyim Başka bir şey İstemem!!!

- Reklam-

Bu Dersi Geçeyim Başka bir şey İstemem!!!

Sizde bu dersi geçeyim başka bir şey istemem! Diyeceğiniz bir durumdaysanız bu yazımız tam size göre, malum hepimizin zorlandığı dersler oluyor ama bunlar bizim için engel oluşturmamalı çünkü neydi altın kural ”Never Give Up” yani asla pes etme. Şimdi dersin bize zor gelmesinin nedenleri nelerdir? Zor dersi nasıl geçerim? konuşalım.

Dersin Zor Gelmesinin Nedenleri Nelerdir? Nasıl Geçerim?

Derse geç gitmek

  • Dersin zor gelmesinden başında gelen bir nedendir. Dersin başında anlatılan bir konuyu bir formülü yada önemli bir ayrıntıyı kaçırdığınızda sonraki anlatımla anlatılan bir konuyu yada soru çözümünü anlamakta sorun yaşayabilirsiniz. Onun için ders başlamadan en az 10 dakika erken sınıfta bulunmalı.Peki geç kaldım ben bu konuyu yinede anlamak istiyorum o zaman ne yapabilirim? Bununda elbette bir çözümü var o da hoca yada yanında oturduğun arkadaşın soruyu çözerken çekinmeden nasıl çözdüğünü, kafana takılan noktayı sormaktır. Bu sana bir şey kaybettirmez hatta ileride daha büyük olacak bir problemi çözmüş olursun.
Dersi arka sıralarda dinlemek
  • Bazı arkadaşlar nedense arka sıraları sanki satın almış gibi sürekli oralarda takılıyor özellikle içe dönük öğrencilerde bu çok oluyor,önde toplumun içinde olmaktan kaçınıyor,arkada telefon  gibi şeylerle uğraşıyor buda dersi yarım yamalak bir şekilde dinliyor, doğal olarak bu adam beden olarak sınıfta omasına rağmen zihnen olmuyor. Onun için dersi ön sıralarda hocaya mümkün yakın mertebede dinlemeliyiz.
Derse kahvaltı yapmadan girmek
  • Tabi bu ikinci öğretimler içinde geçerli çünkü ikinci öğretim olduğu halde kahvaltı bile yapmadan derse gelen arkadaşlar bile oluyor. Atalarımızın dediği gibi ”Aç Ayı Oynamaz.” evet aç öğrencide dersi dinleyemez. Çünkü sen beynine dersle ilgili bir takım notlar yazmaya çalışırken mide oradan ”ben açım,ben açım.” gibi uyarılar beyne iletecektir. Onun aç karına derse gitmemeye çalışalım
Derste not tutmamak
  • Bir derse emek verip hazırlıklar yapıp gidiyorsak mümkün mertebede derste not tutmalıyız her derse ait defter tutmalıyız.Not tutarken zor olan derste tuttuğunuz notları tekrar eve gittiğinizde mümkünse o gün değilse en yakın zamanda o derste tuttuğunuz notları temize geçirin. Sizler evde notları temize geçirdiğinizde tekrardan sanki o derse girmiş gibi oluyorsunuz. Kesinlikle bunu yapın derim.
Üst sınıflardan ders hakkında bilgi almak
  • Herkesin en azından tanıdığı ve bir şekilde tanıştığı biri üst sınıflarda oluyor ,onlara o ders hakkında o hoca hakkında sınav soruları hakkında bilgi almaya çalışın.
Kaynaklarının olmaması
  • Bir kitap bir doküman alınacaksa onu en kısa zamanda temin edin.
Sınavlara zamanında çalışmamak
  • Bir diğer sebep bu ana ders yada zor ders diye tabir ettiğimiz derslere en az sınavlardan iki hafta önce çalışın. Bu hem sınav haftasından dolayı üzerinizde oluşacak stresi azaltır hemde sınav günü tekrarla derste başarılı olmanıza yarar sağlayacaktır.

Son olarak burada söylediklerim şahsi görüş ve tecrübelerimdir. Sağlıcakla kalın devamı gelecektir…

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
İnş.Müh.İlyas MARAŞ
İnş.Müh.İlyas MARAŞhttps://ilyasmaras.wixsite.com/sitem
İnşaat Mühendisi & Petrol ve Doğalgaz Mühendisi & İş Güvenliği Mühendisi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

İzmir Şehir Hastanesi’nde Mühendisler ve İşçiler İş Bıraktı

İzmir Şehir Hastanesi şantiyesinde, AYMEK firmasına bağlı çalışan işçiler çalışma koşulları ve ödenmeyen maaşlar nedeniyle iş bıraktı. patronlardunyasi.com'da yer alan habere göre İzmir Şehir Hastanesi...