Ana Sayfa Kamu Mühendis - Mimar - Tekniker İlanları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 20 Müfettiş Yardımcısı Alacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 20 Müfettiş Yardımcısı Alacak

- Reklam-

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ nin internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığında Genel İdare Hizmetleri Sınıfında 8. derecede boş bulunan toplam yirmi adet müfettiş yardımcısını kadrosuna yazılı ve sözlü sınav sonucunda, aşağıda tabloda belirtilen bölümlerinden mezun olanlardan, Müfettiş Yardımcısı alınacak.

Bölüm
Ayrılan Kontenjan:
İnşaat Mühendisliği
4
Mimarlık
2
Çevre Mühendisliği
2
Şehir ve Bölge Planlama
2
Hukuk
3
İktisat
3
İşletme
2
Maliye
2
TOPLAM
20
SINAVA KATILABİLME ŞARTLARI
ÖSYM tarafından (A) grubu kadrolar için 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) katılmış ve İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Çevre Mühendisliği, Şehir ve Bölge Planlama bölümü mezunu olan adaylar için (KPSS) P3, hukuk mezunu adaylar için (KPSS) P4, İktisat bölümü mezunu adaylar için (KPSS) P14, Maliye bölümü mezunu adaylar için (KPSS) P19, İşletme bölümü mezunu adaylar için (KPSS) P24 puan türünden en az 80 puan almış olmak.
657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı genel şartları taşımak, üniversitelerin en az 4 (dört) yıllık eğitim veren yukarıda açıklanan fakültelerinin veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarının tabloda açıklanan bölümlerinden mezun olmak.
Sağlık durumu her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak, müfettişlik görevini yapmasına engel olabilecek hastalığı veya sakatlığı bulunmamak. Giriş sınavının yapılacağı 2017 yılının Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.
SINAV BAŞVURUSU
Sınava katılmak için başvurular, Bakanlık İnternet sitesinde yayınlanan başvuru formu ve gerekli diğer belgelerle birlikte 22/11/2017 tarihi mesai bitimine kadar Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına şahsen ya da postayla yapılır.
İSTENECEK BELGELER
1)      Aday başvuru formu.
2)      2 adet vesikalık fotoğraf.
3)      2017 yılı KPSS sonuç belgesi
4)      Üniversite diploması veya yerine geçen belge
Yazılı sınav detayları (Sınav konuları, gerekli belgeler, sınav tarihi, değerlendirilmesi vs.) için tıklayınız.
- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Artun Taha SU
Artun Taha SU
Balıkesir Üniversitesi || Bursa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Gayrimenkul sektöründe ivme başladı

Gayrimenkulde 2020 yılı hareketlenmesi başladı. Sektör temsilcileri bu yıl gayrimenkulde ciddi bir büyüme beklerken, 2021’in ise sektörün yıldızının parladığı bir yıl olacağı görüşündeler. Türkiye ekonomisinde...