Ana Sayfa Blog Dünyanın En Uzun Binası: Burj Khalifa

Dünyanın En Uzun Binası: Burj Khalifa

- Reklam-

Herkesin göremese de adını bir yerden duyduğu Dubai, turistik alanda globalleşmiş bir şehir. Çoğunlukla dünyanın sayılı zenginlerinin konakladığı Dubai, dünyanın en uzun binası olan Burj Khalifa’ya da ev sahipliği yapıyor.

Dünyada insan eliyle yapılmış en uzun yapı olma özelliğini taşıyan Burj Khalifa, diğer adıyla Burç Halife, Dubai’nin küresel bir şehir olmasında büyük rol oynuyor. Peki bu binanın ne gibi özellikleri var? Cevapları detaylarıyla birlikte yazımızda…

Ocak 2010’da Dubai’nin hükümdarı Şeyh Muhammed bin Rashid Al Maktoum tarafından açılan Burj Khalifa; 200 kattan oluşuyor ve 828 metre yüksekliğe sahip. Ayrıca bu yapı için 1.5 milyar dolar harcanmış.

Burj Khalifa Burj Dubai Yapım Animasyonu

Burj Khalifa ‘nın Enleri:

- Reklam-

-Dünyadaki en uzun yapı.

-Dünyanın en çok kata sahip olan binası.

-Dünyanın en yüksek gözlem güvertesi.

-Dünyanın en yüksek katlara ve en uzun sürede çıkabilen asansörü.

-Dünyada en yüksek konumda bulunan yüzme havuzu (76. katta).

Binanın İç Tasarımı Nasıl Görünüyor? 

Moda tasarımı efsanesi İtalyan Giorgio Armani tarafından tasarlanan Burj Khalifa, gri bir iç tasarım, görkemli kumaşlar ve Japon ahşap zeminler ile minimalist bir tarza sahip. 160 odada her biri özel tasarlanmış mobilyalar var.

Binada her konuğa VIP karşılama hizmeti veriliyor. Ayrıca binaya giren her bir ziyaretçiye girer girmez kişisel uşak tahsis ediliyor.

Daha uzun bir süre konaklamak isteyenler için Armani Residences, 9-16. katlarda bulunan 144 süiti ile, hepsi aynı derecede farklı özelliklere sahip olup, lobide özenle seçilen mağaza koleksiyonuna erişim imkanı sunuyor.

Dünyanın En Pahalı Yapıları

Dünyaya En Yüksekten Bakın

‘The Top’ ile Burj Khalifa’da şehrin nefes kesen manzarasını seyredebilirsiniz. Ayrıca, dünyanın en yüksek açık hava rasathanesine de ev sahipliği yapıyor.

Kaynak:webtekno.com

 

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Kızılırmak projesi için ilk adım mart ayında atılıyor

Sivas’ta Kızılırmak Projesi kapsamında yapılacak sağ ve sol kollektör hatlarının yapım ihalesi Mart ayında gerçekleştirilecek. Sivas Belediyesi tarafından hayata geçirilecek Kızılırmak Projesinde 31 kilometre uzunluğa...