Ana Sayfa Blog Dünyanın İlk Yüzen Şehir Adası 2020 Yılında İnşa Edilecek

Dünyanın İlk Yüzen Şehir Adası 2020 Yılında İnşa Edilecek

Yüzen Şehir Kavramı Artık Bilim Kurgu Değil

Yüzen şehir kavramı, bizlere şuan bilim kurgu romanlarından fırlamış bir şey gibi gelebilir. 2020 yılında bu şehirlerin hayatımıza girmesi planlanıyor.

San Francisco merkezli bir kar amacı gütmeyen Seasteading Enstitüsü, 2008 yılından bu yana bu fikri geliştiriyor. Enstitü, Fransız Polinezyası hükümeti ile sularında denemeye başlamak için bir anlaşmaya vardı.

Seasteading Enstitüsü Başkanı Joe Quirk, New York Times’a verdiği röportajda “Çok çeşitli insanlar için büyük bir hükümet çeşitliliği yaratabiliriz.” dedi.

Söz konusu Yüzen Şehirlerde, evler, oteller, ofisler ve restoranların ve daha birçok çeşit yapılardan oluşması planlanlanıyor.

Mühendisler ve mimarlar, projenin başlaması için gerekli çalışmalara henüz açıklanmayan bir yerde başladıklarını söyledi. Bu fikrin asıl amacı “insanlığı siyasetçilerden kurtarmak” ve “toplumu yöneten kuralları yeniden yazmak” tır.

Yüzen Şehir 167 Milyon Dolara Mal Olacak

Quirk, bu ütopik denizaşırı inşaatın 167 milyon dolara mal olacağını açıkladı. Seasteading Enstitüsü, PayPal’ın kurucusu Peter Thiel’den destek fonu aldı, ancak projenin bir sonraki aşaması için, enstitü, sanal para yaratarak ve satarak para toplayan bir kitle fonlaması kampanyası başlatmayı planlıyor.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz:

Kaynak: www.architecturendesign.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

TBDY 2018’e Göre Örnek Bir Konsolidasyon Oturması Hesabı

TBDY 2018'e Göre Örnek Bir Konsolidasyon Hesabı Bu yazımda sizlere Konsolidasyon kavramından ve TBDY 2018 göre örnek bir Konsolidasyon oturması hesabının nasıl yapılacağını basitçe anlatmak...