Ana Sayfa Blog Hedefi Olmayan Gemiye Rüzgar Bile Yardım Etmez!

Hedefi Olmayan Gemiye Rüzgar Bile Yardım Etmez!

Öncelikle herkese merhaba, bu sitede yazdığım ilk yazı. Bu sebepten dolayı her işte olduğu gibi önce hedefin belirlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Örneğin benim buradaki amacım sizlerle hem teknik bilgi hem tecrübe hem de yorumlar paylaşarak karşılıklı olarak gelişim sağlayabilmek.

Bildiğiniz üzere inşaat sektörü oldukça geniş dalları olan bir sektördür. O yüzden bu sektörün hangi alanında olmak istediğinizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Örneğin Ulaştırma, Yapı, Geoteknik, Hidrolik Anabilim Dalları ve daha birçok alan mevcut. Nerede olmak istediğinizi bilmezseniz eğer ne kadar geliştiğinizi, ne derece başarılı olduğunuzu anlamanız güçleşir.

Ayrıca kimler ile ilgilenmeli, hangi işler ile uğraşmalı ve neleri iyi bilmeli gibi soruların cevapları hedefinize bağlıdır. Bu nedenle hangi alanda çalışmak istediğinizi şimdiden belirleyin ve orada olmak için tüm gayretinizle çabalayın.

Hedefini bilen ve bu yolda gayret gösteren herkesin hedeflerine ulaşması dileğiyle…

 

Güney SAKALLI

KAYSERİ

Avatar
Güney Sakallı
Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Türk inşaatçılar Arap iş adamlarıyla buluşacak

Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği (TÜRAP) ve TurabExpo, bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği “Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Finansman Fuarı”nda, bin 500 Arap yatırımcıyı Türkiye’deki gayrimenkul...