Ana Sayfa Blog Hedefi Olmayan Gemiye Rüzgar Bile Yardım Etmez!

Hedefi Olmayan Gemiye Rüzgar Bile Yardım Etmez!

Öncelikle herkese merhaba, bu sitede yazdığım ilk yazı. Bu sebepten dolayı her işte olduğu gibi önce hedefin belirlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Örneğin benim buradaki amacım sizlerle hem teknik bilgi hem tecrübe hem de yorumlar paylaşarak karşılıklı olarak gelişim sağlayabilmek.

Bildiğiniz üzere inşaat sektörü oldukça geniş dalları olan bir sektördür. O yüzden bu sektörün hangi alanında olmak istediğinizi iyi belirlemeniz gerekiyor. Örneğin Ulaştırma, Yapı, Geoteknik, Hidrolik Anabilim Dalları ve daha birçok alan mevcut. Nerede olmak istediğinizi bilmezseniz eğer ne kadar geliştiğinizi, ne derece başarılı olduğunuzu anlamanız güçleşir.

Ayrıca kimler ile ilgilenmeli, hangi işler ile uğraşmalı ve neleri iyi bilmeli gibi soruların cevapları hedefinize bağlıdır. Bu nedenle hangi alanda çalışmak istediğinizi şimdiden belirleyin ve orada olmak için tüm gayretinizle çabalayın.

Hedefini bilen ve bu yolda gayret gösteren herkesin hedeflerine ulaşması dileğiyle…

 

Güney SAKALLI

KAYSERİ

Avatar
Güney Sakallı
Erciyes Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

İETT Topkapı Garajı Park Oluyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla İETT Topkapı Garajı park olarak kullanıma açılacak. İmar planlarının değişimi kabul edilirken birçok yenilik de gerçekleştirilecek. İBB Meclisi Kararıyla Topkapı...