Ana Sayfa Güncel Etkinlik im2018 / İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

im2018 / İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

Başvuru İçin Son Tarih: 30 Haziran 2018 (Teslime 10 gün kaldı)

Yarışma Amacı: TMMOB İç Mimarlar Odası adına İstanbul Şubesi’nin kurumsal şemsiyesi altında bir içmimarlık bölümünün ev sahipliğinde her yıl periyodik olarak düzenleniyor. Yarışma 2018 yılında im2018 ismi ile MEF Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleşiyor. İçmimarlık bölümü öğrencileri ile  akademisyenleri arasında bir iletişim platformu yaratmak, içmimarlık öğrencilerinin meslek kimliğinin güçlenmesini sağlamak ve lisans eğitimi projelerinin niteliğinin yükselmesine katkıda bulunmak amacı ile gerçekleşecek yarışma ‘Birinci yıl’, ‘İkinci yıl’, ‘Üçüncü yıl’, ‘Dördüncü yıl’ ve ‘Mobilya Tasarımı’ olmak üzere 5 farklı kategoriden oluşmaktadır. Öğrenciler, konu sınırlandırması olmaksızın, yarışmanın düzenlendiği akademik yıl içerisinde içmimarlık tasarım stüdyosu kapsamında tasarlanmış herhangi bir proje ile ilgili kategoride yarışmaya katılabilir.

Yarışmanın Türü ve Şekli:  

Yarışma, TC ve KKTC İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinde, yarışmanın gerçekleştirildiği yıl içmimarlık stüdyosu kapsamında tasarlanmış projelere açık, serbest konulu, iki aşamalı ve ulusal bir yarışmadır.

Yarışma Takvimi:

 • Yarışmanın İlanı : 15 Mayıs 2018
 • Soru-Cevap Dönemi : 15-30 Mayıs 2018
 • Projelerin Dijital Teslimi İçin Son Tarih : 30 Haziran 2018
 • Jüri Değerlendirmesi : Temmuz 2018
 • Jüri Değerlendirilmesinin Açıklanması : Temmuz 2018
 • Ödül Töreni ve Kolokyum : Ekim 2018

Yarışma Jürisi:

Katılım Koşulları:

 • Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde içmimarlık eğitimi veren bir lisans anadal programına kayıtlı tüm öğrencilerinin katılımına  açıktır.
 • Yarışma, ‘Birinci yıl’, ‘İkinci yıl’, ‘Üçüncü yıl’, ‘Dördüncü yıl’ ve ‘Mobilya tasarım’ olmak üzere beş kategoriden oluşmaktadır.
 • Yarışmaya, konu ve kapsam sınırlaması olmaksızın, yarışmanın düzenlendiği akademik yıl içindeki bir içmimarlık tasarım stüdyosu kapsamında gerçekleştirilmiş herhangi bir proje ile ilgili kategoride katılınabilir.
 • Öğrenciler yarışmaya birden fazla proje ile katılabilirler. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışmaya katılan projelerin yayım hakları İç Mimarlar Odası adına yarışmayı düzenleyen İç Mimarlar Odası İstanbul Şubesi’ne aittir.
 • Yarışmaya katılacak projeler, yarışmanın web sitesi üzerinden belirtilen formata uygun olarak dijital olarak teslim edilmelidir. Teslim paftasının sınırları ve formatı içinde, katılımcı projesini istediği gibi sunabilir.

Ödüller:

Yarışmanın her kategorisi için 3 adet ‘’başarı ödülü’’ ve sayısı jüri tarafından belirlenen ‘‘jüri özel ödülü’’ verilecektir. Ön elemeyi geçen katılımcılara sertifika, ödül alan katılımcılara sertifikaya ek olarak para ödülü verilecektir. Ödül alan projeler TMMOB İç Mimarlar Odası adına İstanbul Şubesi tarafından yayınlanacak yarışma kitabında yer alacaktır.

Yarışmayı Düzenleyen Kuruluş:

 • TMMOB İç Mimarlar Odası

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Temmuz 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın Al-

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

İnsansız sualtı aracı geliştirdiler yarışmada finale yükseldiler.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu “ASÜ DYNAMIC” takımı, geliştirdiği İnsansız Sualtı Aracı (İSAA) ile Havacılık, Uzay ve Teknoloji...

Stadyumlarda Yapılan En Büyük 5 İyileştirme Projesi

Dünya üzerinde gelişen teknolojik imkanlara bağlı olarak futbola olan ilgi son derece artmış durumda, bu durum doğal olarak futbol kulüplerinin kendi stadyum ve tesislerini...

Mesleki Terimler Sözlüğü #B

Bu serimizde daha önceden instagram hesabımız üzerinden yayınlamış olduğumuz İngilizce mesleki terimler sözlüğü kısmını derleyip burada toplu bir şekilde sizinle paylaşacağız.Bu bölümde Türkçe karşılığı...

Uzay mimarisinde en iyi fikirler

Uzay mimarisinde en iyi fikirler Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Teknik Üniversitesi işbirliğinde, ‘uzay mimarlığı ve dış gezegen şehirciliği’ konularını ele alan toplam 30 bin...

SON YORUMLAR