Ana Sayfa Güncel Etkinlik im2018 / İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

im2018 / İç Mimarlık Öğrencileri Proje Yarışması

Başvuru İçin Son Tarih: 30 Haziran 2018 (Teslime 10 gün kaldı)

Yarışma Amacı: TMMOB İç Mimarlar Odası adına İstanbul Şubesi’nin kurumsal şemsiyesi altında bir içmimarlık bölümünün ev sahipliğinde her yıl periyodik olarak düzenleniyor. Yarışma 2018 yılında im2018 ismi ile MEF Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleşiyor. İçmimarlık bölümü öğrencileri ile  akademisyenleri arasında bir iletişim platformu yaratmak, içmimarlık öğrencilerinin meslek kimliğinin güçlenmesini sağlamak ve lisans eğitimi projelerinin niteliğinin yükselmesine katkıda bulunmak amacı ile gerçekleşecek yarışma ‘Birinci yıl’, ‘İkinci yıl’, ‘Üçüncü yıl’, ‘Dördüncü yıl’ ve ‘Mobilya Tasarımı’ olmak üzere 5 farklı kategoriden oluşmaktadır. Öğrenciler, konu sınırlandırması olmaksızın, yarışmanın düzenlendiği akademik yıl içerisinde içmimarlık tasarım stüdyosu kapsamında tasarlanmış herhangi bir proje ile ilgili kategoride yarışmaya katılabilir.

Yarışmanın Türü ve Şekli:  

Yarışma, TC ve KKTC İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinde, yarışmanın gerçekleştirildiği yıl içmimarlık stüdyosu kapsamında tasarlanmış projelere açık, serbest konulu, iki aşamalı ve ulusal bir yarışmadır.

Yarışma Takvimi:

 • Yarışmanın İlanı : 15 Mayıs 2018
 • Soru-Cevap Dönemi : 15-30 Mayıs 2018
 • Projelerin Dijital Teslimi İçin Son Tarih : 30 Haziran 2018
 • Jüri Değerlendirmesi : Temmuz 2018
 • Jüri Değerlendirilmesinin Açıklanması : Temmuz 2018
 • Ödül Töreni ve Kolokyum : Ekim 2018

Yarışma Jürisi:

Katılım Koşulları:

 • Türkiye’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde içmimarlık eğitimi veren bir lisans anadal programına kayıtlı tüm öğrencilerinin katılımına  açıktır.
 • Yarışma, ‘Birinci yıl’, ‘İkinci yıl’, ‘Üçüncü yıl’, ‘Dördüncü yıl’ ve ‘Mobilya tasarım’ olmak üzere beş kategoriden oluşmaktadır.
 • Yarışmaya, konu ve kapsam sınırlaması olmaksızın, yarışmanın düzenlendiği akademik yıl içindeki bir içmimarlık tasarım stüdyosu kapsamında gerçekleştirilmiş herhangi bir proje ile ilgili kategoride katılınabilir.
 • Öğrenciler yarışmaya birden fazla proje ile katılabilirler. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 • Yarışmaya katılan projelerin yayım hakları İç Mimarlar Odası adına yarışmayı düzenleyen İç Mimarlar Odası İstanbul Şubesi’ne aittir.
 • Yarışmaya katılacak projeler, yarışmanın web sitesi üzerinden belirtilen formata uygun olarak dijital olarak teslim edilmelidir. Teslim paftasının sınırları ve formatı içinde, katılımcı projesini istediği gibi sunabilir.

Ödüller:

Yarışmanın her kategorisi için 3 adet ‘’başarı ödülü’’ ve sayısı jüri tarafından belirlenen ‘‘jüri özel ödülü’’ verilecektir. Ön elemeyi geçen katılımcılara sertifika, ödül alan katılımcılara sertifikaya ek olarak para ödülü verilecektir. Ödül alan projeler TMMOB İç Mimarlar Odası adına İstanbul Şubesi tarafından yayınlanacak yarışma kitabında yer alacaktır.

Yarışmayı Düzenleyen Kuruluş:

 • TMMOB İç Mimarlar Odası

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

16 yaşındaki iklim aktivisti Greta, Yılın Kişisi seçildi

TIME Kişisi, 2019'da “Yılın İnsanı” olarak 16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg'i seçti. TIME Kişisi, her yıl seçtiği 'Yılın Kişisi'ni açıkladı. Dergi, 16 yaşındaki...