Mimarlar Odası İzmir Şubesi, 6-16 Ağustos 2018 tarihleri arasında düzenleyeceği İncirliova Mimarlık Öğrencileri Yaz Kampı ile mimarlık öğrencilerini okul dışında da mimarlığı deneyimlemeye davet ediyor.

İzmir Mimarlar Odası tarafından yayınlanan etkinliğin tanıtım metni şöyle:

Meslek alanlarımızın genişlemesi ve Türkiye mimarlığının gelişmesi adına dayanışmanın önemi tartışılmaz. Bunun farkındalığıyla Mimarlar Odası İzmir Şubesi olarak antik çağlardan bu yana Ege için önemli merkezlerden biri olan Aydın’ın İncirliova İlçesinde on gün sürecek bir Öğrenci Yaz Kampı kurguladık.

İncirliova, yakın tarihte Türkiye’ nin ilk demir yolu olan İzmir-Aydın demir yolunun buradan geçmesiyle bölgede farklı bir anlam taşımaya başlar. Daha sonrasında Tariş’ in ilk burada faaliyet göstermesi burayı bölgenin tarım merkezi haline getirmiştir. Şimdilerde ise bölgenin değişen koşulları İncirliova’da farklı ihtiyaçlar doğurmaktadır.

Bu bağlamda bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda Meydan Fikir Atölyesi, Sokak Fikir Atölyesi ve İstasyon Fikir Atölyesi olmak üzere üç çalışma alanı kurgulandı. Öğrenciler, bu alanlarda fikirlerinin gerçeğe dönüşmesiyle kent hayatına dokunma fırsatı elde edecekler. Süreç içerisinde gerçekleşecek söyleşiler ve gezilerle de katılımcılar çevreyi tanımış ve deneyimlemiş olacaklar. Tüm bunların ötesinde beraber yaşayıp, beraber üreterek dayanışma ağlarının ilk ilmeklerini atmış olacaklar.

Kampanyaya dair ayrıntılar, ilerleyen günlerde İzmir Mimarlar Odası tarafından paylaşılacaktır. Katılmak isteyen öğrencilerin başvuru formu ve portfolyalarını, [email protected] adresine göndermeleri beklenmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here