Ana Sayfa Blog İNŞAAT MÜHENDİSİ OLDUĞUM İÇİN UTANDIĞIM ZAMANLAR

İNŞAAT MÜHENDİSİ OLDUĞUM İÇİN UTANDIĞIM ZAMANLAR

1…Her ne sebeple olursa olsun, amirinin yada müdürü’nün karşısında el pençe divan duran, ezilip büzülen, elini bile koyacak yer bulamayan bir meslektaşimı gördüğümde, inşaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

2…Bilgisine, becerisine, ehliyetine bakmadan, her makam için hevesli olan, yaparmıyım yapamazmıyım diye kendisini sorgulamayan bir meslektaşımı gördüğümde, inşaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

3…İş bulmak için yada üç beş kuruş daha fazla para kazanmak için, sadece siyaseti kullanan, araya onu bunu sokan ve bu şekilde diğer meslektaşlarını ekarte etmeye çalışan bir mühendis gördüğümde, inşaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

4…Diploma’nın kiralik verilebilecegini zanneden, hatta diplomasini yapi denetim firmalarına yada başka firmalara “kiralayan” meslektaşimı gördüğümde, inşaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

5…Aynı yerde çalışan, boşalan bir mevkiyi kapmak için birbirlerini satan meslektaşlarımı gördüğümde, insaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

6…Bilgili, kaliteli, karakterli bir inşaat muhendisi iş bulamayıp parasiz pulsuz dolanırken, bilgisiz, karaktersiz, prensipsiz, dolandirici bir inşaat muhendisine gösterilen saygıyı gördüğümde, insaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

7…Firma sahibi bir insaat muhendisi’nin, yanına aldığı yeni mezun bir inşaat muhendisine çay servisi yaptırdığını görünce, inşaat muhendisi olduğum için utanıyorum.

8…Belediye başkani ruhsat ver dedi diye veren, verme dedi diye vermeyen , belediye de görevli bir meslektaşimı gördüğümde, inşaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

9…Ezan okundugunda 2 dakika bile namazı geciktirmeyen, ama emrindeki usta’nin, işçinin maaşını parasi olduğu halde ödemeyip geciktiren meslektaşımı gördüğümde, inşaat muhendisi olduğum için utanıyorum.

 

 

Ahmet CELIKKOLLU

Insaat Muhendisi

ESKISEHIR

0.5.4.1 973 0151

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Mayıs 2020) -

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 60 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 40 TL Satın AlDiğer UDEMY Eğitimleri

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 25 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 
İnş.Müh.Ahmet Çelikkollu
İnş.Müh.Ahmet Çelikkollu
İnşaat Mühendisi - Eskişehir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Kanal İstanbul İçin İhale Hazırlığı

Kanal İstanbul İçin İhale Hazırlığı | Kanal İstanbul, İstanbul'un Avrupa yakasında Karadeniz'den Marmara Denizi'ne uzanması tasarlanan bir su yolu projesidir. Bu büyük projede ihale...

Sentetik Örtü Tipi Su Yalıtım Sistemlerine Genel Bakış

Sentetik Örtü Tipi Su Yalıtım Malzemesi Nedir? Kauçuk veya plastik ham maddelerden mamul, ülkemizdeki standart kalınlıkları 1.2 mm ile 2.0 mm arasında değişen, taşıyıcılı veya...

Ankraj Nedir? Kullanım Alanları ve Çeşitleri

Ankraj Nedir? Ankraj kavramı tahmin edildiği üzere ingilizce kökenli bir kelime olan anchor kelimesinden gelmektedir. Ankraj nedir? sorusunda daha yerinde cevap verebilmek adına gelin bu...

Kamu bankalarından merakla beklenen 4 yeni kredi paketi

Uzun süredir konuşulan ve merakla beklenen kredi rakamları açıklanıyor. Kamu bankaları başta konut kredisi olmak üzere, taşıt kredisi ve mobilyadan tatile dört yeni kredi...

SON YORUMLAR