Ana Sayfa Blog İNŞAAT MÜHENDİSİ OLDUĞUM İÇİN UTANDIĞIM ZAMANLAR

İNŞAAT MÜHENDİSİ OLDUĞUM İÇİN UTANDIĞIM ZAMANLAR

1…Her ne sebeple olursa olsun, amirinin yada müdürü’nün karşısında el pençe divan duran, ezilip büzülen, elini bile koyacak yer bulamayan bir meslektaşimı gördüğümde, inşaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

2…Bilgisine, becerisine, ehliyetine bakmadan, her makam için hevesli olan, yaparmıyım yapamazmıyım diye kendisini sorgulamayan bir meslektaşımı gördüğümde, inşaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

3…İş bulmak için yada üç beş kuruş daha fazla para kazanmak için, sadece siyaseti kullanan, araya onu bunu sokan ve bu şekilde diğer meslektaşlarını ekarte etmeye çalışan bir mühendis gördüğümde, inşaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

4…Diploma’nın kiralik verilebilecegini zanneden, hatta diplomasini yapi denetim firmalarına yada başka firmalara “kiralayan” meslektaşimı gördüğümde, inşaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

5…Aynı yerde çalışan, boşalan bir mevkiyi kapmak için birbirlerini satan meslektaşlarımı gördüğümde, insaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

6…Bilgili, kaliteli, karakterli bir inşaat muhendisi iş bulamayıp parasiz pulsuz dolanırken, bilgisiz, karaktersiz, prensipsiz, dolandirici bir inşaat muhendisine gösterilen saygıyı gördüğümde, insaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

7…Firma sahibi bir insaat muhendisi’nin, yanına aldığı yeni mezun bir inşaat muhendisine çay servisi yaptırdığını görünce, inşaat muhendisi olduğum için utanıyorum.

8…Belediye başkani ruhsat ver dedi diye veren, verme dedi diye vermeyen , belediye de görevli bir meslektaşimı gördüğümde, inşaat mühendisi olduğum için utanıyorum.

9…Ezan okundugunda 2 dakika bile namazı geciktirmeyen, ama emrindeki usta’nin, işçinin maaşını parasi olduğu halde ödemeyip geciktiren meslektaşımı gördüğümde, inşaat muhendisi olduğum için utanıyorum.

 

 

Ahmet CELIKKOLLU

Insaat Muhendisi

ESKISEHIR

0.5.4.1 973 0151

İnş.Müh.Ahmet Çelikkollu
İnş.Müh.Ahmet Çelikkollu
İnşaat Mühendisi - Eskişehir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler

TBDY 2018’e göre Kolonlarda Uygulanan Değişimler 2007 DBYBHY ile TBDY2018 arasındaki dikkat çeken değişikliklerden biri de kolonlarda meydana geldi. Göze çarpan büyük değişiklik kolon filizlerindeki...