Her gün yeni bir tartışmanın içinde olan İstanbul Havalimanı ile ilgili gelişmeler gelmeye devam ediyor. Geçen hafta rüzgar sebebiyle kalkışların olmaması ve bir uçağın pist kenarındaki direğe çarpması yaşanmıştı. Son olarak ise restoranların üst kısmında kedi yollarının olmadığı ve bu nedenle yağların temizlenmediği detayı ortaya çıktı.

İstanbul Havalimanı ‘nda Yangın İhtimali

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının itirazlarına karşı hızlı bir şekilde açılışı yapılan İstanbul Havalimanı ’ndaki sorunlarla ilgili personeller konuştu. Gazete Duvar’dan Serkan Alan tarafından haberleştirilen yazıda birçok büyük sorunun devam ettiği ve çözüm durumunun olmadığı da aktarıldı. Restoran bölümlerinde yüksek alevli ocakların bulunduğu kısımlarda davlumbazlar yer alıyor. Küçük kanallarla büyük bacalara bağlantıları yapılan bu ocakların devamlı yanmasından ötürü yağlar tavan kısmında birikiyor. Çalışanlar ise bu yağların kimyasalla temizlenmesini sağlama derdinde. Ancak merdivenle ulaşılamayan kısımlarda yağ birikintileri her geçen gün artıyor. Tavan bölümünde kedi yolu olarak da bilinen aralıkların bulunmamasından ötürü yangın ihtimali de her zaman var durumda. Bacaların temizlenmemesinden ötürü de 2016 yılında Antalya Havalimanı’nda bir hayli korkutucu yangın çıkmıştı.

İstanbul Havalimanı ’nda Skandallar Sürüyor

Elektrik Sistemleri Tavanda

İstanbul Havalimanı’nda var olan yangın riskleri çeşitli sorunları da beraberinde getirebilecek cinsten. Çünkü bir türlü temizliği yapılamayan tavan kısmında aynı zamanda elektrik sistemleri de mevcut halde. Herhangi bir yangın durumunda tüm elektrik sistemlerinin zarar görmesi, tavanın çökmesi söz konusu olabilir. Yangın faciasının haricinde personellerin servis sorunları da hali hazırda devam ediyor. Ayrıca işletmelerin mal kabul sırasında yaşanılan güvenlik zafiyetleri de diğer havalimanlarına göre çok daha problemli durumda.

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here