Ana Sayfa Blog Kopenhag'da Bir Bisiklet Yolu

Kopenhag’da Bir Bisiklet Yolu

Yabancı bir mimarlık sitesinde denk geldiğim, Kopenhag’da yapılan bir bisiklet yolu. Ülkemizde de bisiklet yollarına böyle özen gösterilmesi dileğiyle..

bisiklet yolları ile ilgili ekşisözlükte okuduğum bir yazıyı da ayrıca paylaşmak istiyorum:

bisikletliler derneğini başkanı murat suyabatmaz türkiye deki bisiklet yollarının neden yaygınlaşmadığını şöyle özetlemiş ne güzel özetlemiş.

“ülkemizde olur da, çok geç olur, neden mi ? bisiklet yollarının çevre kanunu kapsamına ve teşvikler arasına alınmasına önemli katkı sağladık, ama sonra parayı bulan belediyeler ” bu yolları doğru mu yapıyoruz ? ” veya “nerede, nasıl bir yol yapmamızı isterdiniz ?” diye sormuyorlar gidip kafalarına göre saçma sapan yerlere bisiklet yoluna benzeyen bir şeyler yapıp bırakıyorlar, var mı ? var, yaptık binen yok oluyor, dostlar alışverişte görsün bu arada birileride zengin olsun, bakanlığa kaç kez bu dağıtılan teşviklerin sonuçlarını birlikte kontrol edelim dedik yok. diğer yandan bisiklet sporu yapanların umrunda değil bisiklet kültürünün gelişmesi herkes at gözlüğü takmış sadece günü kurtarıyor, bu kültürün gelişmesi demek daha çok sporcu daha çok seyirci ve daha çok sponsor demek ama bunu anlayan bir sporcu veya idareci göremiyorum, vatandaş ise gezeyim tozayım festival festival gezeyim dernek neymiş gerek yok diyor. özetle birileri işin rantında, birileri show yapma derdinde, birileride, günü kurtarma derdinde, birileride bisiklet festivallerinde gezip tozma derdinde”

#50993334 02.05.2015 23:55 svarte dauen

Aşağıdaki fotoğraflar kopenhag’dan


kopenhag-bisiklet-yolu-2 kopenhag-bisiklet-yolu-3 kopenhag-bisiklet-yolu-4 kopenhag-bisiklet-yolu-5

İnş.Müh.Mustafa AKSU
İnş.Müh.Mustafa AKSUhttps://www.sanalsantiye.com
Sanal Şantiye'nin kurucusu, İnşaat Mühendisi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

İnşaat Mühendisleri İçin Tavsiye Kitap Ve Kaynaklar

Geçen günlerde sitemizin soru-cevap bölümünde bir takipçimiz "İnşaat mühendisleri için yararlı kitaplar nelerdir" başlıklı bir soru sormuştu. Ardından da bizden bu kitapların listelenmiş hali...