Ana Sayfa Güncel Memurların Alacakları Enflasyon Zammı Belli Oldu

Memurların Alacakları Enflasyon Zammı Belli Oldu

TÜİK tarafından gelen veriler üzerinden hesaplanan enflasyon rakamlarına göre memurların alacağı enflasyon zammı da belirlendi. Ocak ile Haziran arasındaki ilk 6 aylık periyotta toplamda enflasyon %5.01 olurken ödenmesi gereken enflasyon farkı da %1,01 olarak gerçekleşti. Haberimizin detaylarında kamuda çalışan mühendis mimar ve şehir plancılarının ortalama maaşlarını da sizlerle paylaştık.

İlk 6 aylık dönemde enflasyon oranının %4’ü geçmesinden ötürü memurlara enflasyon farkı ödenecek. Bununla birlikte hesaplamalar Temmuz ayının ilk günlerinde geldi. Haziran ayı enflasyon rakamının ortaya çıkmasıyla birlikte yapılan hesaplamada fark %1.01 olurken ödemeler 15 Temmuz günü yapılacak.

Memurlar Ne Kadar Enflasyon Zammı Alacak?

TÜİK tarafından gerçekleştirilen hesaplamalar doğrultusunda Ocak 2019 ayı için enflasyon %1.06 olmuştu. Şubat ayında ise enflasyon %0,16 olarak açıklandı. Mart ayı enflasyon artışı %1.03, Nisan ayı ise %1,69 olarak hesaplandı. Mayıs ayında %0,95 çıkan enflasyon 6 aylık dönemin son ayında ise yalnızca %0,03 artış gösterdi. Buna göre toplamda ortaya çıkan sonuca göre 2019 yılının ilk yarısında enflasyon düzeyi %5.01 oldu. 2019 yılının ilk yarısında %4 zam alındığı için enflasyon zammı %1.01 oldu.

Memurların Alacakları Enflasyon Zammı Belli Oldu

En Düşük Memur Maaşı Kaç Oldu?

Bu fark alımıyla birlikte zamlı tarifeye göre en düşük memur maaşı 3 bin 417 TL’ye yükselmiş oldu. Temmuz ayı sonrasında enflasyon farkı eklemesi söz konusu olurken ödemelerin ne zaman alınabileceği ile ilgili de bilgi verdi. Hesaplamalar doğrultusunda temmuz ayının ortasında ödemelerin gerçekleşeceği de belirtildi.

Kamuda çalışan mühendis mimar ve şehir plancılarının maaşı ne kadar oldu?

Kamuda yeni işe başlayan bekar mühendis maaşı ortalama 5288 TL,

Kamuda çalışan evli ve çocuksuz 5 yıllık mühendis maaşı ortalama 5376 TL,

Kamuda çalışan evli ve çocuklu 20 yıllık mühendisin maaşı ortalama 5925 TL

Oldu.

Bu maaşlara görev ve il dışı görev tazminatları dahil olmayıp ortalama aylık 250 TL arazi tazminatları da eklenebilir.

(Not: Belediyeler ve KİT’lerde maaşlar yukarı veya aşağı yönlü değişkenlik gösterebilir.)

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Vinç önce köprüye çarptı ardından otomobille çarpıştı

İzmir’in Aliağa ilçesinde köprüye çarpan vinçe aynı yönde gelen otomobillin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralandı. Kaza, Çanakkale-İzmir karayolu Değirmendere mevkiinde meydana geldi....