Ana Sayfa Mimari Mimar Adaylar İçin İşe Girmenizi Sağlayacak Tüyolar

Mimar Adaylar İçin İşe Girmenizi Sağlayacak Tüyolar

Mimarlık fakültelerinden yeni mezun olmuş olan ve bir mimarlık ofisinde işe girmeyi düşünen, mimar adayları için ofislerde işe girebilmelerini sağlayacak tüyolar sizlere de yardımcı olabilir.

Mimar Adaylar İçin İşe Girmeyi Kolaylaştıracak Adımlar

Öncelikle ilk adımda Mimarlıkta hangi dalda uzmanlaşmak istediğinize karar vermelisiniz. Örneğin, büyük bir mimarlık ofisi veya küçük bir mimarlık ofisinde uzmanlaşmak isteyebilir, bu alanlarda kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz.

Mimari eğitim gördüğünüz esnada bir mimarlık ofisinde staj yapmaya özen gösterebilirsiniz. Staj bu noktada çok önemli bir adımdır. Kariyerinizde atacağınız büyük adımlarda sizlerin yükselmesini sağlayabilmektedir.

Mimarlık Ofisindeki işi gerçekten istiyorsanız, işveren üstünde etkin bir izlenime sahip olmalısınız. Özgeçmişinizi detaysal olarak iyi hazırlamalı, beden dil ve imajınızı güzel kullanmalısınız.

Özgeçmişinizi hazırlarken temel olarak dikkat etmeniz gereken, anlatmak veya öne çıkarmak istediğiniz kısmı hemen anlatmanızdır. Başlangıcı veya önemsiz kısımları uzatmak özgeçmişinizin etkisiz bir görünüme sahip olmasına neden olabilmektedir. Kariyerinizdeki başarılarınızı, başarmak istediklerinizi ve hedeflerinizi ön plana çıkartacak bir özgeçmiş vazgeçilmez bir ilgi odağı olabilir.

Tavsiye mektubu elbette ki Mimarlık ofisleri için en kilit noktadır. Üniversitede yer alan hocalarınızdan bir tavsiye mektubu alabilir, çalışmak isteyebileceğiniz herhangi bir mimar ile üniversite hocanız tanışıyor olabilir, bu da sizin için etkin bir avantaj olabilir. Tavsiye mektubunun etkin olabilmesi adına etkin ders hocaların mektubu olmasına dikkat edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Depremi ve Dünü Unuttuk

Depremi ve Dünü Unuttuk, Sadece Depremi Değil Afetleri Unuttuk Bizler afetleri, depremi ve dünü unuttuk. Yıllardır afet deyince aklımıza hep deprem geldi. Evet belki de...

Zemin Türleri Nelerdir?