Ana Sayfa İnşaat Medya Mühendislik Harikaları Moscow City'nin Mimari Simgesi: Evrim Kulesi

Moscow City’nin Mimari Simgesi: Evrim Kulesi

Türkiye’nin en büyük müteahhit şirketlerinden olan Rönesans Holding’in Rusya’da inşa ettiği Evrim Kulesi farklı mimarisi ile dikkat çekiyor.

Evrim Kulesi, Moscow City’nin yeni mimari simgesi haline geldi. Aziz Vasil Katedrali ve Tatlin kulesinin görüntülerinden ilham alan evrim niteliğindeki dönen bina yapısı, gelişim ve gelecek fikrini temsil ediyor. Proje, dünyanın en iyi gayrimenkul projelerinin belirlendiği MIPIM 2016’da finale kaldı.

Rönesans Holding, uluslararası ve Rus uzmanlardan oluşan bir ekip tarafından geliştirilen projede ana müteahhit olarak görev aldı. Bina, en gelişmiş mühendislik teknolojilerini ve Rus mimari tarzının özelliklerini birleştirmektedir.

Binanın merkez noktasından başlayarak 54 katın her birinin 3 derece kıvrılarak yükselmesi, gökdelenin, tabandan tavana toplamda 150 dereceden fazla bir açıyla saat yönüne doğru zarif bir dönüş elde etmesini sağlıyor.

80000 metre karelik ofis alanıyla Evrim Kulesi, Moskova Uluslararası İş Merkezi projesinin en prestijli ofis merkezi oldu. Ofislerin yanı sıra, binanın kıvrılan katları, 36000 metrekarelik bir alanda alışveriş ve eğlence merkezi ve kapalı otoparka ev sahipliği yapıyor.

 

Proje Detayları:

SÖZLEŞME TÜRÜ

Tasarla-İnşa Et, Anahtar teslimi

SEKTÖR

Genel İnşaat

KONUM

Moskova, Rusya

SÖZLEŞME SÜRESİ

Mayıs 2011, Aralık 2015

YÜKSEKLİK

246

ALAN

169000

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

A’ dan Z’Ye Sektörel Analiz

Yarattığı katma değer ve istihdam olanaklarıyla ülke ekonomileri için çoğu zaman bir kaldıraç görevini üstlenen İnşaat Sektörü ayrı bir öneme sahiptir. Zira günümüzde 'inşaat',...