Ana Sayfa Güncel Etkinlik Mural İstanbul Festivali 2018

Mural İstanbul Festivali 2018

Kadıköy Belediyesi’nin bu sene yedincisini düzenlediği Mural İstanbul Festivali, Kadıköy’deki boş duvarları bir kez daha sanat eserine dönüştürecek. 

Bu sene 7’incisi düzenlenen Mural İstanbul Festivali, 20 Haziran 9 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Üç yabancı ve bir yerli sanatçının katılacağı festivalde Kadıköy’ün 4 duvarı mural sanatıyla renklenecek.

Festivalin birinci günü Brezilya’dan Arlin’in Rasimpaşa Mahallesi’nde ve Sırbistan’dan Artez’in Osmanağa Mahallesi’nde yapacağı çalışmayla başlayacak. Festivalin 2 Temmuz’da başlayacak ikinci kısmında ise Hırvatistan’dan Lonacve Türkiye’den OmeriaRasimpaşa’nın duvarlarını renklendirecek.

2012 yılında Yeldeğirmeni’nde başlayan Mural İstanbul Festivali kapsamında bugüne kadar 36 yerli ve yabancı sanatçı, 32 duvarı özgün çalışmalarıyla renklendirdi. Boş bina cephelerine yapılan resimlerle Kadıköy’ün pek çok sokağı açık hava sergi salonuna dönüştü.

Festivalin bu seneki programı ise şöyle:

20 – 28 Haziran

Brezilya’dan Arlin
Rasimpaşa Mahallesi, Mühendis Sarı Ali Sokak, No: 24, Kadıköy

Sırbistan’dan Artez 
Osmanağa Mahallesi, Tulumbacı Asım Sokak, No: 6 Kadıköy

2 – 9 Temmuz

Hırvatistan’dan Lonac
Rasimpaşa Mahallesi, Kırmızıkuşak Sokak, No: 17 Kadıköy

Türkiye’den Omeria
Rasimpaşa Mahallesi, Ayrılıkçeşme Sokak, No: 56 Kadıköy

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Neden yüzümüz kızarır?

Uzman Klinik Psikolog Merve Kırna, “Ya yanlış, eksik bir şey söylersem ve gene yüzüm kızarırsa” cümlesinin kişinin eğitim, iş, sosyal, hayatında sıkıntılara neden olabilmekte...