Ana Sayfa Güncel Eskişehir'de Müteahhitler Bilgilendirildi

Eskişehir’de Müteahhitler Bilgilendirildi

- Reklam-

İnşaat sektöründe müteahhitler özelinde ortaya çıkan sorunların giderilmesi için gerçekleştirilen yenilikler 1 Haziran 2019’da yürürlüğe girecek. Yapı Müteahhitlerinin Sınıflandırılması ve Kayıtlarının Tutulması yönetmeliğiyle ilgili müteahhitlerin bilgilendirilmesine başlandı. Eskişehir Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya çok sayıda iş insanı katılım gösterdi. Eskişehir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesindeki toplantıda düzenlemenin neler getireceği anlatıldı.

Müteahhitler Neye Göre Sınıflanacak

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Çelik’in açılış konuşmasını yaptığı sunumda, yönetmelik amacı ve süreçlerine değinildi. Başta plan, fen, sanat ve sağlık olmak üzere çevre standartlarına uygun bir şekilde yapı inşa edilme süreçleri belirtildi. Yapım faaliyetlerinin takibinin nasıl sağlanacağı gösterilirken en önemli konu ise şüphesiz ki müteahhitlerin sınıflandırılması oldu. Müteahhitlere ayrıntılı bir şekilde konunun ifade edildiği görülürken yetki belgesi numarasının verilme şartları da açıklandı. Buna göre tüm müteahhitler sahip oldukları ekonomik, mesleki ve teknik yeterliliklere göre sınıflara ayrılacak. Alınabilecek projelerin tamamı da bu sınıflandırmaya göre belirlenecek.

Müteahhitler Bilgilendiriliyor

Yetki Belgesi Müteahhitlik İçin Şart

- Reklam-

Projeyle birlikte yapı inşa süreci ile faaliyetlerin tamamı da gerçek ya da tüzel kişide olacak. Bundan ötürü inşaatın tamamlanmaması hallerinde müteahhit sorumluluğu önemli bir yer teşkil edecek. Herhangi bir nedenden dolayı yetki belgesi almayan ya da alamayan müteahhitlerin herhangi bir inşaat projesine başlaması ise 1 Haziran 2019’dan sonra söz konusu olmayacak. Bundan dolayı tüm müteahhitlerin bu tarihe kadar var olan olanaklarına göre bir yetki belgesi sınıfına dahil olması gerekiyor.

 

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Türkiye’de ilk olacak stadyum gün sayıyor

Göztepe’nin merakla beklenen yeni stadyumu Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi, açılışı için gün sayıyor. Bu hafta sonu oynanacak Beşiktaş maçı ile açılacak...

Kolonlar