Ana Sayfa Kütüphane Staj Ofis Stajı Örneği - Mustafa Özdemir

Ofis Stajı Örneği – Mustafa Özdemir

Staj nedir?

Staj kelime anlamı olarak; herhangi bir meslek sahibi olacak kimsenin geçirdiği uygulamalı öğrenme dönemi olarak geçmektedir.

Mühendislik bölümlerinde staj biraz daha önem kazanıyor. Çünkü okullarda okuyan öğrenciler öğrenilen bilgiyi pratiğe ilk kez staj ortamlarında aktarırlar. Bu olay inşaat sektöründe daha da önemlidir. Öğrenciler kalabalık, karışık (genellikle dağınık), pis ve zorlu inşaat ortamlarında mesleğin gerçek yüzünü görmektedirler. Öte yandan ofis ortamları biraz daha rahat, düzenli ve az yorucudur. Şantiye ortamlarındaki hem fiziksel hemde zihinsel yorgunluk burada daha çok zihinsel yorgunluk olarak yansır.

Öğrenci ofis stajında etrafındaki insanlarla iletişimini, bilgisayar yeteneklerini geliştirir. Özellikle piyasada kullanılan programlara ve nasıl kullanıldığına hakim olur. Ayrıca ofis stajları öğrenciye çerçeve/ perde-çerçeve sistemin nasıl kurulacağı, projesi çizilecek binanın taşıyıcı sistem mantığı ve yapılan analizler sonucunda mühendisliğin ofis ortamındaki karşılığı görülür. Bu kazanımlar öğrenciyi okulun güvenli kollarından hayatın gerçeklerine doğru hazırlanmaya iter.

Ülkemizde mühendislik bölümlerinde genelde ikinci sınıfın yazında şantiye stajı üçüncü sınıfın yazında ise ofis stajı yapılmaktadır. Bu yazımda ise bir mimarlık öğrencisinin ofis stajının Google Drive linkini paylaşıyorum. Dosyanın içinde 30 iş günü geçerli sayılan ofis stajının yazılı görsel ve çizim destekli dosyalar bulunmaktadır. Hepinize okul hayatında başarılar. Umarım sizlerde bir gün sektörde birilerine yardımcı olurken bu yazıyı hatırlarsınız. sevgilerimle…

 

İNDİRME LİNKİ===> https://drive.google.com/open?id=1kL_hPMQlHZH96u6uVbYT6xlwUcRebW94

Diğer yazılarım için tıklayın==>https://www.sanalsantiye.com/author/mustafazdmr/

Mustafa ÖZDEMİR

İnşaat Mühendisi

1 YORUM

  1. İyi günler dosyayı indiriyorum fakat dosyalara tıklanmıyor bendemi bu sıkıntı yoksa yüklemedemi bir sıkıntı oluşmuş bakarsanız sevinirim.Kolay gelsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Trakya’da 286 Milyar Metreküplük Doğalgaz Heyecanı

Trakya'da 286 milyar metreküplük doğalgaz bulunmasının sevinci yaşanıyor. Bölge sakinleri, doğalgazdan umutlu olduklarını ve ülke ekonomisine katma değer sağlayacağını ifade ettiler. Doğalgaz ve petrol arama...