Ana Sayfa Blog Okula Yakın Evde Yaşamanın Avantaj ve Dezavantajları

Okula Yakın Evde Yaşamanın Avantaj ve Dezavantajları

- Reklam-

 

 

Okula Yakın Evde Yaşamanın Avantajları

1) İsim sahibi ve velilerin çocuklarını okutmak için çaba sarf ettikleri bir okulun çevresinde eviniz varsa, evinizin değeri her yıl yüksek oranda prim kazanacaktır.

- Reklam-

 

2) Evinizi kiraya verme veya satışa çıkarmayı hayata geçirmek istediğinizde bu işlemi kısa zamanda ve yüksek fiyattan gerçekleştirme şansınız artar. Kira geliri elde etmek için ev alacaklar, üniversite çevresinde bir konuta yatırım yaptıklarında kiracı bulma şansları daha yüksek olur. Kiraya verilmesi düşünülmese dahil, bir okulun çevresindeki mahallelerdeki evlerin değeri her zaman artış trendine sahiptir.

3) Eğer evinizi okula yakın bir daire arayan çocuklu aile kiralayacaksa, bu uzun süreli bir kira sözleşmesi anlamına gelir. Böylelikle konutun kira getirisi aralıksız olarak devam eder. Aynı durum evinizi kiralamak isteyen öğretmenler için de geçerlidir.

4)  Bir okula yakın yaşamak, öğrenciler ve veliler için öncelikle daha fazla zaman demektir. Eğer okul çağında çocuğunuz varsa okula yakın bir evde oturmak maddi açıdan avantaj taşır. Çünkü okul servisi gideriniz olmayacaktır.

 

Okula Yakın Evde Yaşamanın Dezavantajları

 

1) Biraz gürültülü olabilir. Özellikle de okul giriş çıkış saatlerinde öğrencilerin oluşturduğu kalabalık ve gürültü rahatsızlık verebilir.

2) Ev sakinlerinin okul giriş çıkış saatlerinde artan trafiğe göre zamanlarını ayarlamaları gerekebilir.

3) Bir de otopark problemiyle baş etmek zorunda kalmamak için özel otoparkı olan konut ve sitelerden ev bakmaları önemli olacaktır.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

PAÜ’lü deprem araştırmacısı Kaya’dan Denizli ile ilgili korkutan tahmin

Denizli’nin üzerinde bulunduğu fay hatları konusunda çok sayıda araştırma gerçekleştiren PAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Kaya, 5 ayrı fay zonunun kavşağında yer alan...