Ana Sayfa Blog Önemli Biri Olmak

Önemli Biri Olmak

Önemli Biri Olmak

Herkes sanırım önemli biri olmak ister. Ancak önemli biri olmak yerine değerli biri olmayı seçmek gerekir. Bir kisiyi öldürmek sizi geçici bir surede olsa önemli biri yapar. Yada bir makam sahibi olmak sizi yine önemli biri yapar yada yapabilir.

Ancak değerli biri olmak, önemli biri olmak kadar basit değildir. Değerli biri olmak için bilgi sahibi olmak, alçak gönüllü olmak, çalışmak gerekir. Basit gibi görünüyor değil mi ? Ama basit değil. Değerli biri olmak için toplumun sizi kabul etmezi değer vermesi gerekir. Bu değeri de rüşvetle, yalakalıkla, dalkavuklukla elde edemezsiniz.

İs hayatınızda da , sosyal hayatınızda da önemli değilde, değerli biri olmaya çalışın.  Tarihe baktığınızda unutulmayanlar arasında hem önemli birilerine hem değerli birilerini görürsünüz. Mesela Hitler . Önemli biri. Ama değerli değil.

Değerli biri olduğunuzu siz kendi kendinize kabul ettiremezsiniz. Yani ben değerliyim demekle değerli biri olamazsınız. Değerli biri olmak birikim gerektirir, toplum size değerinizi sürekli hatırlatır, o hissi size verir.

Önemli bir değil, değerli biri olmaya çalışın. İş hayatınızda da, sosyal hayatınızda da…

Ahmet CELIKKOLLU

Insaat Muhendisi

ESKISEHIR

 

 

 

İnş.Müh.Ahmet Çelikkollu
İnş.Müh.Ahmet Çelikkollu
İnşaat Mühendisi - Eskişehir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Gayrimenkulde Gelişen Trendler 2020 Avrupa Raporu açıklandı

Gayrimenkul Sektöründe Gelişen Trendler 2020 Avrupa Raporu’na göre politik ve ekonomik dalgalanmalara rağmen gayrimenkul sektörünün talep gören bir yatırım olmaya devam edeceği bildirildi. Gayrimenkul sektörüne...