Ana Sayfa Blog Sanal Şantiye'ye Dair Genel Bir Değerlendirme

Sanal Şantiye’ye Dair Genel Bir Değerlendirme

- Reklam-

2017 yılını iyisi ve kötüsü ile nihayete erdirdik ve yeni bir yıla girmiş bulunmaktayız. İnternetin mekansız bir ortam olması (böyle anlaşılması) işimizi gazete ve dergi gibi yazılı basına göre zorlaştırıyor. Bizler de bunun bilincinde olarak sizleri ufak ya da büyük ama kaliteli içeriklerle buluşturmak için çalışıyoruz. Sizlerin sitemize olan ilginizin bu çabamızın karşılığının müspet manada olduğunu düşünüyoruz. Gerek web sitemizden gerekse de sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip eden sizlere bir teşekkür babında olan bu yazıda; sitemizin kuruluşundan bu yana dair istatistikleri, genel bir değerlendirmesi gibi konularına biraz değinmek istedim. 

Sanal Şantiye, inşaat sektörünün internetteki bilgi kaynağı olma hedefi ile 2009 yılında kuruldu. Kuruluşundan bu yana hem web sayfası hem de sosyal medyada etkin olan Sanal Şantiye, gün geçtikçe sizlerin desteğiyle daha fazla kişiye ulaşarak büyümektedir. Elbetteki daha fazla kitleye ulaşmak bizim sorumluluğumuzu daha da artırmaktadır. Bunun farkında olduğumuzu ve sizlere en iyi içerikleri ulaştırmak için çabaladığımızdan emin olabilirsiniz. Ve en büyük güven kaynağımızın siz takipçilerimiz olduğunu düşünüyoruz.

Sanal Şantiye’ye Genel Bir Bakış

- Reklam-

Sanal Şantiye’de inşaat mühendisliğinin yanı sıra; mimarlık, iş güvenliği, kişisel gelişim gibi alanlarda da yazılar yayınlanmaktadır. 20’den fazla kategoride yazarlarımızın yazdıkları yazılar sayesinde inşaat sektöründe neler olup bittiğinden haberdar olabilirsiniz. Ayrıca sizler de yazarımız olup geniş kitlelere ulaşmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. ([email protected])

Sitemizde yayınlanan yazılar yanında Soru-Cevap bölümü ile de merak ettiğiniz soruları sorabilir veya sorulan sorulara cevap verebilirsiniz. Sorularınızı sorabilmeniz için web sitemize üye olmanız yeterli. Ayrıca yazılarımız hakkında yorum yaparak görüşlerinizi bildirebilirsiniz. Sizlerin yorumlarınız bizim için oldukça değerli ve her yoruma olabildiğince cevap vermeye çalışıyoruz.

Bazı konular vardır ki üzerinde çokca tartışılır. Kimi uygun bulur destekler kimi de uygun olmadığını düşünerek alternatif yollar bulmaya çalışır. Bu durumu yani konu hakkında toplumun hangi düşüncede olduğunu belirlemenin en iyi yolu ise anketlere başvurmak olduğunu düşünüyoruz. İşte biz de medyada tartışılan konular hakkında sizlerin tepkilerinizi merak edip anket oluşturuyoruz. Bu anketler sayesinde o konu hakkında sizler de görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Sanal Şantiye’de yayınlanan yazıların kahir ekserisi inşaat mühendisliği alanındadır. Haliyle yazarlarımız da mezun veya öğrenci inşaat mühendisidir. Mimarlık okuyan yazar olarak sadece ben varım ve bu durumdan da müteessir değilim. Zira inşaat mühendisliği ile mimarlık iç içe ve inşaat sektörünün temel meslekleridir.

Sosyal medyada 200.000’den fazla takipçisi olan ve aylık yaklaşık 200.000’e yakın görüntüleme alan sitemizde şirketinizin veya ürününüzün reklamını uygun fiyatlarla verebilirsiniz. Böylelikle şirketinizi ve ürününüzü geniş kitlelere ulaştırarak daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Ayrıca siz değerli Sanal Şantiye takipçileri için çift yön baskılı kupalarımız mevcuttur. Bu kupalarla tarzınızı yansıtın.

Son olarak, Sanal Şantiye’ye abone olmak ve yazılarımızın e-posta adresine gönderilmesi için e-posta adresiniz ile üye olmanız yeterli.

Sanal Şantiye’ye Dair Genel İstatistikler

Sitemizde, kuruluşundan bu yana 1102 yazı yayınlandı. Çeşitli kategorilerde olan bu yazılarımızın en popüler olan kategorilerine dair istatistikleri ise şöyle:

Haberler kategorisinde 500, Kütüphane kategorisinde 113, Blog kategorisinde 97, İnşaat Videoları kategorisinde 70, İnşaat Medya kategorisinde 64, Yapı kategorisinde 61, Makaleler kategorisinde 50, İş Güvenliği kategorisinde 49 ve Şantiye kategorisinde 39 yazı yayınlanmıştır.

Bu yazılarımızdan en çok okunanı 63823 kez okunma ile “TS 500 – TS 498 – Deprem Yönetmeliği” başlıklı yazımız oldu. Aynı zamanda da yaklaşık 1000 paylaşımla en çok paylaşılan yazımız bu yazı olmuştur.

Sosyal medyada da aktif olan sitemizin;

Facebook’ta 180.000’den fazla beğenisi ve 190.000’den fazla takipçisi, İnstagram’da 20.000’e yakın takipçisi, Twitter’da 9.000’e yakın takipçisi, Linkedin’de 400’den fazla takipçisi  ve Youtube’da 3.00’den fazla takipçisi bulunmaktadır. Sizlere her platformdan en iyi içerikleri ulaştırmak için çalışıyoruz. Sizlerin de desteğiyle önümüzdeki yıllarda ümidimiz daha fazla içerikle sizlere ulaşmak.

Teşekkürü Bir Borç Biliriz…

Son olarak ise gerek yorumlarınız gerekse de eleştirilerinizle doğru yaptığımızda takdir eden yanlışlarımızı ise hatırlatan siz değerli takipçilerimize teşekkürü özel bir borç biliriz.

Yeni yılın siz değerli takipçilerimize, ülkemize, dünyamıza ve herkese hayırlar getirmesi temennisi ile…

 

 

 

 

 

 

 

 

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Kredi Notunuzu Biliyor musunuz?

Ev ya da araba satın almak istediğinizde, banka kredisi kullanmaya ihtiyaç duyduğunuzda ya da pek çok farklı durumda karşınıza sıklıkla bir kavram çıkacak; kredi...