Ana Sayfa Blog Sektör Durgunluğunu İngilizce Çalışarak Değerlendirin

Sektör Durgunluğunu İngilizce Çalışarak Değerlendirin

Sektör durgunluğunu ingilizce çalışarak değerlendirin. Biz inşaat mühendisleri bu kadar hızlı, değişen ve gelişen bu sektörde durağan olamayız. Şu an piyasa durgun ve tabir i caizse sektör kan ağlıyor. Birçok mezun inşaat mühendisi var ve çoğu boşta yani işsiz.

Peki sektörün bu durumundan dolayı eve kapanıp psikolojik rahatsızlıkların bizi bulmasını mı beklemeliyiz? Tabi ki hayır! Bu durumu avantaja çevirmenin yollarını araştırmalıyız. Daha önce çalışanlar bilir. İş temposuna kapılanlar genellikle kendi lehine sektörel bazı gelişimlere vakit ayıramaz. Yeni mezunlar için söylüyorum; lisansı tamamladıktan sonra direk bir şantiyede başlaması diğer gelişim unsurlarına vakit ayıramamasına sebep olabilir.

Peki kendimizi geliştirmemize sebep olan bu unsurlar nelerdir?

En başta hak verirsiniz ki bir inşaat mühendisinin olmazsa olmazı ingilizceyi iyi bilmesidir. Sonrasında yapı programları gelir. Bu yazım daha çok sektörden dolayı işsiz kalıp kendini geliştirmeye nerden başlamayı düşünen arkadaşlarımı ilgilendirir. Benim siz okuyucularıma naçizane tavsiyem üç ayınızı ingilizcenizi geliştirmeye ayırın. Bu dili öğrenmek için çok sanal program var ama ben bunların dışında bildiklerimi aktarmak istiyorum.

Öncelikle bu dilde en çok kullanılan 1000 kelimeyi öğrenmeye çalışmalısınız.

Ardından genel gramer kuralları ile cümle kurmaya çalışmalısınız. Sonrasında okuma becerisini arttırmak için kısa hikaye kitapları var çeviri yapılarak çalışılmalı. Son olarak dizi ve müzikleriniz tamamen bu dili öğrenmeye yönelik olmalıdır. Aslında sıralama çok basit.

  • En çok kullanılan 1000 kelime(2 hafta)
  • Genel gramer cümle kurma(2 hafta)
  • Okuma becerisi (1 ay)
  • Dizi, müzik (1 ay~)

 Bir sonraki yazımda ise yapı programlarımız hakkında edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Boğaziçi Ekspresi yeniden raylarda

Sakarya ile Ankara arasında yüksek hızlı trenlerin (YHT) durmadığı ara istasyonlardaki ulaşım ihtiyacını karşılayacak Boğaziçi Ekspresi, ilk seferinde Bilecik'e geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit...