Çelik imalat, montaj alanında çalışmak?

Soru CevapCategory: Soru CevapÇelik imalat, montaj alanında çalışmak?
Mustafa Yönetici 5 ay önce sordu

Organize sanayi bölgesinde çelik imalat montaj da çalışmak kendimi geliştirme konusunda avantaj mıdır dezavantaj mıdır ?

6 Cevap
alagodream Yönetici 2 ay önce cevapladı

Mesleğiniz yada tahsiliniz nedir belirtebilirseniz belki yorum yapabiliriz teşekkürler

Mustafa Yönetici 2 ay önce cevapladı

inşaat mühendisiyim
Hem proje hem imalat hemde montajda görev alıyorum 
Şu an da da 1000 tonluk bir fabrika hattı kurulumunda görev almaktayım.
Cevabınız için teşekkür ederim

samet 2 ay önce cevapladı

Kardeşim çelik yapı sektöründe hızla ilerliyor , yapı bu işi yaptıgın şehirde önemli malum ufak şehirlerde çelik yapı halısahalar dısında pek kullanılmıyor  

Mustafa Yönetici 2 ay önce cevapladı

Katılıyorum buna kayseri de çalıştığım şirket çok güzel bir sektör bu ve kazancıda öyle.
Şu an dediğim gibi 1000 tonluk bir fabrika kuruyoruz imalat montaj takibini hatta proje sap2000 de analiz edip tekla da imalat montaj paftası hazırlıyorum.
 
bu işten sonra da macaristan’da yapılacak büyük bir fabrika tesisi var esas sorum bu sektörde kalıp bu şekilde çalışmam avantaj mıdır ? 
 
Hem iyi bir yerlere gelip hem kendi şirketimi kurmam için?

ErKunter 2 ay önce cevapladı

Türkiye şartların çelik alanında proje yapan çok fazla mühendis yok. Çünkü konuya vakıf değiller maalesef. Ancak bu alanda geçiminizi sağlamak istiyorsanız. Ne derece iş bağlayabileceğinizi göz önünde bulundurmalısınız. Bu alanda işler bir an durgun bir an çok önemli işler olabilir. Dönem dönem işsiz kalınabilir. Şahirden şehire de farklılıklar gösterir. Sizi korkutmak istemem ama dikkatli olmakta fayda var.

İlk sorunuza dönecek olursak; elbette size faydası olacaktır. Ancak çelik için amerikan şartnamelerine bakmanız size daha çok şey katacaktır. Çünkü bizim şartnamelerimizde yer almayan onlarca konu bu şartnamede yer almaktadır. Ekonomik ve çözüm odaklı bir şartnamedir. Umarım bir gün bizde de bu alanda gelişmeler olacaktır.

Sun 2 ay önce cevapladı

Türkiye şartlarında uzun yıllar ekmeksiz bırakmayacak bir sektördür, büyüyen gelişen ülkeler için de durum aynıdır. Başta çelik konstrüksiyon ev, çelik yapılar vb. tüm ilgili alt alanlarda faaliyet gösterebilirsiniz. Bir süre sonra tecrübenize bağlı olarak kendi işinizi bile yapmak isteyebilirsiniz. Önü açık bir sektör…

Cevabını yaz:

10 + 4 =