Ana Sayfa Blog Teknoloji Sayesinde Gayrimenkul Sektörü Hızla Büyüyor.

Teknoloji Sayesinde Gayrimenkul Sektörü Hızla Büyüyor.

Günümüz teknolojisinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi gayrimenkul ve taşınmaz sektörünü de yakından etkiliyor. Homsters, Projeland ve Hürriyet Emlak’ın yöneticisi olan Andrew Olejnik, Gayrimenkul piyasasındaki talebin süratle internet ortamına yöneldiğini ve bu yönlenmenin açık bir şekilde gözlemlendiğini söylüyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de teknoloji son sürat büyüyor ve gelişiyor. Her sektör bu büyümeden bir pay aldığı gibi gayrimenkul sektörü de hızla dijital ortama uyum sağlayıp yeni trendlere ayak uyduruyor. Her kesimden insanların faydalandığı GOOGLE’ da günde 5 milyar ve üstü aranma yapılıyor. Sadece Türkiye’de 54,3 milyon kişi internet kullanıyor ve bir gün içerisinde insanlar 7 saat gibi bir süreden fazla internet ortamında zaman geçiriyor. Türkiye’de 59 milyon dan fazla akıllı telefon kullanılmakta.

Artık gayrimenkul sektörü sanal ortama uyum sağlamış tüketiciler ile karşı karşıya.

Levent Gökmen (Ekonomist Dergisi), Olejnik ile dijital ortamın Garimenkul sektörüne olan etkisini üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Geleneksel Pazarlama Gelişen Teknoloji İle Önem Kaybediyor Mu?

Dijital ortamda yapılan pazarlama arz ve talepleri hızlı bir şekilde değiştiriyor. Böylelikle müşteri portföyü de değişim gösteriyor. Konut alımında bir araştırma yapılırken bu araştırmanın %92’si internette başlıyor, %92’lik kısmın %73’ünü ise mobil erişim oluşturuyor. Teknolojini hızla gelişmesi gayrimenkul sektörünün eski yöntemlerini yitirmesine sebep oluyor. Dijital pazarlama hedef kitleye daha hızlı ulaşılmasını sağlıyor.

Projeland Olarak Dijitalleşme Konusu Üzerine Neler Yapıyorsunuz?

Hürriyet Emlak Projeland, gayrimenkul proje yapımcıları ile konut alımı yapan kitleyi bir araya getiren ‘sıfır konut’ pazarlama ve satış platformudur. Şubat 2018’den bu yana faaliyet göstermekte olan projeland’da 5 bin civarı konut projesi bulunmaktadır. Böylelikle ‘Sıfır Konut’ alımı yapacak kişiler için bir rehber niteliği taşımaktadır.

Gayrimenkul Alıcıları İle İnşaat Sektöründeki Şirketlere Ne Gibi Fayda Sağlıyorsunuz?

Kullanılmakta olan yapay zeka teknolojisi sayesinde, gayrimenkul arayışı içerisinde olan kişiye uygun konut projeleri tespit edilip bu projelere yönlendiriliyor. Proje sahibi olan projeland müşterileri online kanallar ile bulmaya çalışacakları konut alıcılarına kolayca  ulaşarak zamandan ve oluşacak ekstra maliyetlerden kurtulmuş oluyorlar.

- Sanal Şantiye'ye Özel İndirimli Eğitimler (Mayıs 2020) -

 

⇒ Sıfırdan İleri Seviye Statik Proje Okuma ve Yorumlama Eğitimi - 25 TL * YENİ Satın Al


⇒ istCAD 2020 ile Kazı Projesi Hazırlama Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Yapım İşi İhalesine Hazırlık Süreci - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ Sıfırdan 2018 TBDY Göre IdeCAD v10 Eğitimi - 35 TL * YENİ Satın Al


⇒ SAP200, ETABS, Sta4CAD ile Statik Proje Eğitimi - 50 TL *YENİ Satın Al


⇒ Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al


⇒ 2018 TBDY Göre STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


 

- Mühendis Akademi Eğitimleri -

 

→ TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ REVIT Architecture Eğitimi - 50 TL Satın Al


→ Sta4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al


*Listedeki fiyattan farklı bir fiyat görmeniz durumunda lütfen bizimle irtibata geçiniz.

ABONELİK

 
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

ABONE OL

HAFTANIN İÇERİKLERİ

Baraj inşaatında iş makinesiyle suya düşen işçi kayboldu

Baraj inşaatında iş makinesiyle suya düşen işçi kayboldu - Muş’ta yapımı devam eden Alparslan-2 Barajı’nda iş makinesi ile suya düşen bir işçi kayboldu. Olay, Muş-Varto yolunun...

Çin’de Danimarka Pavyonu

Danimarka Pavyonu Pavyon deyince aklınıza başka bir şey gelmesin, Danimarka'nın World Expo China'da sergilediği Danimarka Pavyonu performans alanından bahsedeceğiz.Çin’in Şangay şehrinde gerçekleşen World Expo 2010’da...

Emirsultan Camii depreme dayanamaz

  Emirsultan Camii depreme dayanamaz  Emirsultan Camii'nin ana kubbesindeki 8 ayrı çatlak restorasyonu durdurdu İki Ramazandır açılmayan Emirsultan Camii'nde restorasyon çalışması sil baştan yapılacak  Restorasyon çalışması...

İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Tarihsel Gelişimi

İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Tarihsel Gelişimi İş Sağlığı Ve Güvenliğinin Tarihsel Gelişimi | İş sağlığı ve güvenliği dünyada, çalışan işçilerin sağlıklarının korunması ve çalışma devamlılıklarının...

SON YORUMLAR