Ana Sayfa Blog Teknoloji Sayesinde Gayrimenkul Sektörü Hızla Büyüyor.

Teknoloji Sayesinde Gayrimenkul Sektörü Hızla Büyüyor.

Günümüz teknolojisinin çok hızlı bir şekilde gelişmesi gayrimenkul ve taşınmaz sektörünü de yakından etkiliyor. Homsters, Projeland ve Hürriyet Emlak’ın yöneticisi olan Andrew Olejnik, Gayrimenkul piyasasındaki talebin süratle internet ortamına yöneldiğini ve bu yönlenmenin açık bir şekilde gözlemlendiğini söylüyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de teknoloji son sürat büyüyor ve gelişiyor. Her sektör bu büyümeden bir pay aldığı gibi gayrimenkul sektörü de hızla dijital ortama uyum sağlayıp yeni trendlere ayak uyduruyor. Her kesimden insanların faydalandığı GOOGLE’ da günde 5 milyar ve üstü aranma yapılıyor. Sadece Türkiye’de 54,3 milyon kişi internet kullanıyor ve bir gün içerisinde insanlar 7 saat gibi bir süreden fazla internet ortamında zaman geçiriyor. Türkiye’de 59 milyon dan fazla akıllı telefon kullanılmakta.

Artık gayrimenkul sektörü sanal ortama uyum sağlamış tüketiciler ile karşı karşıya.

Levent Gökmen (Ekonomist Dergisi), Olejnik ile dijital ortamın Garimenkul sektörüne olan etkisini üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

Geleneksel Pazarlama Gelişen Teknoloji İle Önem Kaybediyor Mu?

Dijital ortamda yapılan pazarlama arz ve talepleri hızlı bir şekilde değiştiriyor. Böylelikle müşteri portföyü de değişim gösteriyor. Konut alımında bir araştırma yapılırken bu araştırmanın %92’si internette başlıyor, %92’lik kısmın %73’ünü ise mobil erişim oluşturuyor. Teknolojini hızla gelişmesi gayrimenkul sektörünün eski yöntemlerini yitirmesine sebep oluyor. Dijital pazarlama hedef kitleye daha hızlı ulaşılmasını sağlıyor.

Projeland Olarak Dijitalleşme Konusu Üzerine Neler Yapıyorsunuz?

Hürriyet Emlak Projeland, gayrimenkul proje yapımcıları ile konut alımı yapan kitleyi bir araya getiren ‘sıfır konut’ pazarlama ve satış platformudur. Şubat 2018’den bu yana faaliyet göstermekte olan projeland’da 5 bin civarı konut projesi bulunmaktadır. Böylelikle ‘Sıfır Konut’ alımı yapacak kişiler için bir rehber niteliği taşımaktadır.

Gayrimenkul Alıcıları İle İnşaat Sektöründeki Şirketlere Ne Gibi Fayda Sağlıyorsunuz?

Kullanılmakta olan yapay zeka teknolojisi sayesinde, gayrimenkul arayışı içerisinde olan kişiye uygun konut projeleri tespit edilip bu projelere yönlendiriliyor. Proje sahibi olan projeland müşterileri online kanallar ile bulmaya çalışacakları konut alıcılarına kolayca  ulaşarak zamandan ve oluşacak ekstra maliyetlerden kurtulmuş oluyorlar.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü

11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü, gelişmiş ülkeler için çok önemli bir gün olmayabilir. Ancak ülkemiz gibi, kadına verilen değerin dipte olduğu ülkeler için...