Ana Sayfa Güncel Türk İnşaat Şirketleri Uluslararası Fuarlara Yöneldi

Türk İnşaat Şirketleri Uluslararası Fuarlara Yöneldi

Dünya genelinde tüm inşaat sektörünün beklentisi olan fuarlarda Türk inşaat şirketleri de kendisini gösterme fırsatı bulacak. Ticaret Bakanlığı aracılığıyla alınan yurt dışı fuar organizasyonu yetki belgesiyle Expotim&Ladin üç önemli fuara ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyor.

Türk İnşaat Şirketleri İçin Dubai İnşaat Fuarları Göz Dolduruyor

Türk inşaat şirketleri için Orta Doğu’ya açılma şansı sunacak ilk fuar için tarih ise 25-28 Kasım 2019. 40’ıncı kez düzenlenmeye hazırlanan The BIG 5 Show Dubai ev sahipliğinde Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı olarak büyük bir fırsat sunuyor. Özellikle yapı malzemelerin ihraçlarına ilişkin önemli kazanımlar sağlamak için şirketler şimdiden planlarını dahi yapmış durumda.

İnşaat Yatırımlarında Milyar Dolarlık Fırsatlar

Geçen yıl toplamda 250’nin üzerinde Türk şirketinin katıldığı fuar için ziyaretçilerin 100 bini aşmasına ise kesin gözüyle bakılıyor. 2,5 Trilyon Dolarlık bir Pazar olmasının yanı sıra 110 bin metrekare alanda kurulu fuarın 60 ülkeden firmalara içermesi de önemini gösteriyor. 190 ülkenin katılmasının beklendiği Expo 2020 Dubai özelinde de Türk inşaat şirketleri fırsat kolluyor. Arap Dünyası için en büyük inşaat projelerinin ortaya çıkarıldığı fuar olma özelliğine sahip olurken 42,5 Milyar Dolarlık bir Pazar söz konusu.

Türkiye’nin İnşaatta Yatırım Ortağı Katar

Türkiye’nin son yıllardaki en büyük ortaklarından olan Katar’da inşaat şirketleri için gözde yerlerin başında geliyor. 2022 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Katar’da da inşaat şirketleri yatırımlarına aralıksız devam ediyor. Dünya Kupası özelinde 500 Milyon Dolarlık bir harcama yapılırken The BIG 5 Construct Qatar Yapı ve Yapı Malzemeleri Fuarı’da büyük fırsatları bulunduruyor. Geçen yıl ilk kez düzenlenirken 34 Türk firması katılım göstermiş ve yoğunluk nedeniyle bir kez daha düzenlenmesine karar verilmişti.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Florya Galatasaray’da kaldı

Emlak Konut GYO ile Galatasaray arasında yapılan yeni protokol gereği Florya arazisi sarı-kırmızılılara iade edildi. Galatasaray, karşılığında Emlak Konut’a 120 milyon TL ödeyecek. Emlak Konut...