Özyeğin Üniversitesi tarafından düzenlenen “Metafor” temalı 14. Ulusal İç Mimarlık Öğrencileri Buluşması (UİÖB), 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleşecek.

Türkiye’deki tüm iç mimarlık bölümlerini bünyesinde barındıran ve yılda iki kez düzenlenen ‘Ulusal İç Mimarlık Öğrencileri Buluşması’, gönüllülük esasına dayalı olan ve öğrenci inisiyatifli bir organizasyon.

2017 Güz döneminde 14.’sü düzenlenecek olan etkinlik Özyeğin Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak. Etkinliğin kurgusunun ağırlıklı olarak iç mimarlık öğrencilerinden kurulu ekipler tarafından yapıldığı buluşmanın teması, tasarımda “metafor”, tarihi ise 2-3 Aralık 2017 olarak belirlendi.

Açılışı 2 Aralık Cumartesi günü yapılacak etkinlik, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Esra Gençtürk, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Hacıhasanoğlu ve İç Mimarlar Odası Başkanı Emrah Kaymak’ın konuşmalarıyla başlayacak. Programın devamında Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenciler ve 40’a yakın yürütücünün desteği ile 30 civarında atölye gerçekleşecek.

3 Aralık Pazar günü ise atölyelerde üretilen çalışmalar sergilenecek ve ilgili disiplinlerden konuk konuşmacılar sunumlar yapacak. Davetli konuşmacılar arasında Yılmaz Zenger, Özgül Öztürk, Ali Berkman, Tanju Kılınçarslan, Murat Germen, Muhammet Taşlı, Cem Yücel ve Oğuz Ceylan gibi isimler bulunuyor.

Etkinlik Programı:
 Buluşma ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here