Ana Sayfa Blog Üniversite Öğrencilerine Hayat Dersi

Üniversite Öğrencilerine Hayat Dersi

Bu yazı kısa olacak, ama size öyle bir hayat dersi vereceğim ki, ömrünüz boyu bu dersi kullanacaksınız ve bana dua edeceksiniz.

Gelelim vereceğim hayat dersine, yazının bundan sonraki bölümünü çok dikkatli okuyun.

Üniversitenin ilk yılında daha lise psikolojisi hakim olduğundan, bu ilk yıl adeta yüksek lise statüsünde geçiyor. Öğrenciler üniversite okuduklarının farkına bu ilk yılın sonunda varmaya başlıyorlar. Üniversite de arkadaşlıklar da önemli. Bu arkadaşlıklar çoğu zaman hayatınızın sonuna kadar devam ediyor. Vereceğim hayat dersi de işte bu arkadaşlıklarla ilgili.

Üniversitede,  üç kağıtçı, ahmak, kalın kafalı kişilerle arkadaş olun.

Bunlarla ilişkilerinizi geliştirin, adeta bu tiplerle içtiğiniz su ayrı gitmesin. Bunlarla cafeye gidin, bunlarla sinemaya gidin, bunlarla okey oynayın, bunlarla aynı yurtta yada evde kalın, bunlarla aynı dersleri alın. Gerekirse tatilinizi bile bunlarla geçirin. Üniversite bittikten sonra da sakın bunlarla ilişkinizi kesmeyin.

Nedenine gelince: Çünkü ileride bu ahmak, bu kalın kafalı, bu üç kağıtçı arkadaşlarınızın emrinde çalışacaksınız. Onlar büyük ihtimal iyi makamlarda olacak ama siz olamayacaksınız. Bu hayat dersini sakın unutmayın…

 

Ahmet ÇELİKKOLLU

İnşaat Mühendisi

ESKISEHIR

İnş.Müh.Ahmet Çelikkollu
İnş.Müh.Ahmet Çelikkollu
İnşaat Mühendisi - Eskişehir

3 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

İnşaat Mühendisleri İçin Tavsiye Kitap Ve Kaynaklar

Geçen günlerde sitemizin soru-cevap bölümünde bir takipçimiz "İnşaat mühendisleri için yararlı kitaplar nelerdir" başlıklı bir soru sormuştu. Ardından da bizden bu kitapların listelenmiş hali...