Yönetim İle Teknik Elemanlar Arasındaki Anlaşmazlık Bumerangı

0
Businessman in Conference Room --- Image by © Royalty-Free/Corbis

Konumuz inşaat sektöründe bulunan yönetim kadrolarının sadece kendi görev ve konumları dışında her işe müdahil olmaları fakat bir tek kendi pozisyonlarında bir çalışma ve çaba göstermemeleri.

Kabul ediyoruz günümüzde teknoloji her geçen gün kendini yenilemekte ve çoğu zaman insanlar artık bu hıza yetişememekte. Fakat çoğu çalışmış olduğu sektör nedeni ile bulunduğu konum itibari ile bu hıza rağmen güncel olmak, olabilmek zorunda. Tam bu noktada anlatmak istediğimiz durum kendini belli ediyor aslında belki çok klasik bir bakış açısı ama gerçeğinde ta kendisi bu anlatmak istediklerimiz. Bizler bu kadar teknolojiye yakın olmaya çalışırken asıl karşılaştığımız sorunların çözümüne kendimizi odaklayamıyoruz. Şantiye ve sahalarda karşılaştığımız tüm problemleri üzerinde düşünmeden, yorulmadan sosyal medyaya, internet sitelerine yöneliyoruz. Belki üzerinde birazcık yorsak kendimizi biraz çaba göstersek daha önce anlaşılamamış bir pratik çözüme ulaşacağız. Ama ısrarla daha önce düşünülmüş bilgileri kullanmaya, hazırcılığa kaçıyoruz hep.

Aslında bu yüzden yönetim kadrosu hedefimiz. Biz teknik elemanlardan hep hızlı ve pratik çözümler istenmesi ve hız üzerine bir meslek hayatı sürdürmemiz. Bizlere düşünme, algılama, soruna yönelme, çözüm için gerekli çaba ve özveriyi gösterme fırsatı verilmemesi. Her şeyden önce karşılaşılan problem karşısında teknik elemanın bir fikri olup olmadığını sormadan yapman gereken bunlar diyerek komut uygulayan bir robot muamelesi yapan yönetim kadrolarını saymıyorum bile. Her neyse konumuz fazlaca dışarı taştı. İsteğim şudur sesimizi duyan yönetim kadrolarından. Biz teknik elemanlara yeterince fırsat vermiyorsunuz. Talep ettikleriniz ile istedikleriniz bize tanıdığınız süre, bizden istediğiniz performans ve istediğiniz iş teslimine uymuyor. Bizler bu sektörde sizlerin işini en iyi şekilde maddi ve manevi yönden yapmak için çalışmakta ve sizlerden sonra bu yapılan yapıları kullanacak insanların istek ve taleplerini karşılayacak şekilde bu imalatı gerçekleştirmek ve tamamlamak. Ne garip değil mi? Aslında taleplerimiz bire bir aynı ama sorun bu talebin sahaya döküldüğü zaman uygulama kısmında ki taleplerinizin buna paralel olmaması. Sizler bize gereken güveni ve sabrı gösterin. Bizler inanın talebinizin üzerinde bir çalışma yapacağız ve aramızdaki bu bağlılıkla tüm iş ve imalatlarımızda, üretimlerimizde saygı ve sevgi içerisinde daha da çok büyüyen bir sektör yapacağız bu sektörü.

Emre GÜZEY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here