Ytong, “Şehirden Uzak” temalı düzenlediği mimari fikir yarışmasında bu sene “kentleşmenin tek tipleşmesi” ve “kent-dışı-mekanların şehirleşmesi” sorunlarına odaklanmayı hedefliyor. Yarışmaya son katılım tarihi ise 4 Aralık 2017’dir.

Bu yıl 19.’su gerçekleştirilecek olan yarışma, “Şehirden Uzak” temalı başlığıyla yarışmacıları, nüfusu giderek azalan; doğal güzellikleriyle elverişli ama sosyal nitelikleriyle elverişsiz koşullara sahip olan kent dışı mekanların canlandırılabilmesi ve özünü yeniden kazanabilmesi için projeler üretmeye davet ediyor.

Yarışmayı kazananların “16. Venedik Mimarlık Bienali Gezisi” ile ödüllendirileceği yarışmanın son katılım tarihi 4 Aralık 2017.

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, NSMH Kurucusu Mimar Nevzat Sayın, Kreatif Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Aydan Volkan, Brigitte Weber Mimarlık Kurucusu Y. Mimar Brigitte Weber, Sanatçı, Fotoğrafçı ve Akademisyen Murat Germen’in jüri üyeliğini yaptığı yarışmaya Türkiye ve KKTC vatandaşları ücretsiz olarak katılabilecek.

Yarışma ile ilgili detaylara ve yarışma şartnamesine http://www.ytongakademi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İsmail AKKAN

Başkent Üniversitesi-Mimarlık

 

 

Bu içeriğimi puanlar mısın?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here