Ana Sayfa İş Güvenliği Yüksekte Çalışmalarda İş Güvenliği

Yüksekte Çalışmalarda İş Güvenliği

Türkiye’de yaşanan iş kazalarında ölüm oranı, Avrupa ortalamasının 2.5 katına kadar ulaştı. Çalışma Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Avrupa ülkelerinde iş kazalarında ölüm oranı 100 binde 4 kişiyken, Türkiye’de yeniden 10 kişi seviyelerine yükseldi.

İnşaat sektöründe görülen iş kazaları sonucu ölümlerin %30’u düşmelerden, %26’sı taşıma (yüksekten düşen nesneler) sırasındaki kazalardan, %19’u ise makinaların arasına sıkışmaktan ve çarpmalardan ve %18’ise elektrik çarpması gibi tehlikelere sunuk kalmaktan kaynaklanmaktadır.

İnşaatlarda neredeyse her 3 ölümden birisinin yüksekten düşme sonucu meydana geldiği için Yüksekte Çalışırmalarda İş Güvenliği ayrıca bir önem taşımaktadır.

İnternet ortamından derlediğimiz yüksekte çalışmalarda iş güvenliği ile ilgili notlara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Not: Yüksekten çalışma ile ilgili dokümanlarınızı [email protected] adresinden bizimle paylaşırsanız yukarıdaki listeye ekleyebiliriz.

İnş.Müh.Mustafa AKSU
İnş.Müh.Mustafa AKSUhttps://www.sanalsantiye.com
Sanal Şantiye'nin kurucusu, İnşaat Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Balıkesir Üniversitesi Beton Kano Takımı Hazırlıklarına Devam Ediyor

Sanal Şantiye ailesi olarak Balıkesir Üniversitesi Beton Kano Takımının medya tanıtım sponsorluğunu üslenmiş bulunmaktayız. Genç ve yetenekli mühendis adayı arkadaşlarımıza canı gönülden başarılar diliyoruz....