Ana Sayfa Güncel Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İnşaatı Başlıyor

Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi İnşaatı Başlıyor

- Reklam-

Bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi projesi ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Tüm engelleme çalışmalarına karşı projenin yakın bir zamanda hayata geçileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, birkaç butik otelin kazandırılacağını da ilk kez açıkladı.

Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sembolik Değere Sahip

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet Malazgirt Zaferi kutlamaları için Ahlat’ta düzenlenen etkinlikleri katıldı. 948.yıl dönümü etkinlikleri özelinde konuşma yapan Erdoğan, yapılacak Cumhurbaşkanlığı Külliyesi hakkında da bilgi verdi. 1071 metrekare oturma alanına sahip olacağını belirtirken 10 dönüm arazi üzerinde bir projenin hazır olduğunun müjdesini de verdi. Büyük bir otağ olacak olan yapının kısa zamanda ilçeye kazandırılması için var güçleriyle çalışacaklarını da net bir şekilde ifade etti. Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi projesi içerisinde ise birkaç butik otel yapılacağı da dile getirildi. Sembolik anlama sahip birçok unsurunda proje içinde olacağı öğrenildi. Buna ilişkin ise çeşitli çalışmaların olduğu kaydedildi.

Ahlat Cumhurbaşkanlığı Külliyesi

Tarihi Şehirlere Sahip Çıkan Türkiye

- Reklam-

Tarihi şehirlere sahip çıktıkları gibi ata sporları üzerinde de çalışmaların devam ettiğini dile getirdi. Özellikle Okçular Vakfı’nın çalışmalarını kıymetli bulduğunu söyleyen Erdoğan, “Dünya Göçebe Oyunları” için Türkiye’nin ev sahipliği yapacağını da açıkladı. Terör örgütleriyle mücadelenin amansız sürdürülmesinin Ahlat için önemli olduğunun altını çizdi. Her bir ferdin ülke için önemli olduğu vurgulanırken nifak tohumlarının bu topraklarda asla tutmayacağını da sözlerine ekledi.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Teknik Makalelerin İrdelenmesi

Internet ortamında mühendislikle ilgili birçok siteler bulunmakta. Mühendisler/vatandaşlar bilgiye ihtiyaçları olduğunda hemen bu sitelere başvurmakta. Görünüş olarak bu durum normal gibi geliyor. Ama gözden...