Ana Sayfa Genel Akkuyu NGS Güncel Durum Raporu İçinde Neler Var?

Akkuyu NGS Güncel Durum Raporu İçinde Neler Var?

TMMOB Başkanlığı görevini yürüten Emin Koramaz öncülüğünde TMMOB Akkuyu Nükleer Güç Santrali İzleme Komisyonu tarafından hazırlanan Akkuyu NGS güncel durum raporunda birçok önemli veri bulunuyor. Santral yapım süreçleri hakkında bilgi var olurken aynı zamanda kararlı bir şekilde bu tip gelişmelerin karşısında durulacağı da ifade ediliyor.

Nükleer Santraller Dünyayı Felakete Sürüklüyor

Son durumlarla ilgili güncel rapor sunulurken Koramaz tarafından kaleme alınan baş yazıda ise felaketlerin nasıl geldiği anlatılıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında ABD tarafından Japonya’ya atılan nükleer bombaların izlerinin hala bulunduğu dile getirilen yazıda nükleer santrallerin kurulmasının sonuçları da ortaya kondu. Gelişmiş ülkelerde yaşanan rekabetin getirdikleri de Akkuyu NGS güncel durum raporu içerisinde gözler önüne serildi. Proje hazırlıklarının hayata dönmesiyle kayıpların arttığı, insan yaşamının çok daha sınırlı bir alan için geçerli olduğu da rapor yazısında bulunuyor.

Akkuyu NGS Güncel Durum Raporu

Akkuyu NGS Güncel Durum Raporu Tehditleri Gösteriyor

Türkiye’de 1960lı yıllarda başlayan Nükleer Santral sevdasıyla birlikte maliyet ve verimlilik tartışmaları da beraberinde getirildi. 1986 yılındaki Çernobil Felaketi ise tehlikenin boyutunu gözler önüne serdi. Ancak insan sağlığı için çok büyük risklere sahip olan bu enerji üretiminin aslında bir saldırı mekanizması olabileceği de gayet iyi biliniyor. TMMOB tarafından yapılan tüm uyarılarına karşın yine de siyasi yapıların nükleer enerji santralleri hamleleri devam ediyor. Bilim ve teknikle birlikte doğaya karşı da başlatılan bu saldırılara karşı ise Akkuyu’da olduğu gibi mücadele etmeye devam edeceklerini kaydetti.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

İstanbul’un Tarihi Yapıları Depremde Nasıl Ayakta Kalacaklar

Olası İstanbul depremi halinde kentte bulunan yaklaşık 35 bin kültür varlığı hakkında değerlendirmede bulunan İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Mimarlık ve Şehir Planlama Bölümü Başkanı...