Ana Sayfa Güncel Haberler Ankapark’ın Açılışına Mimarlardan Büyük Tepki

Ankapark’ın Açılışına Mimarlardan Büyük Tepki

Mimarlar Odası Ankara Şubesinde başkanlık yapan Tezcan Karakuş Candan, Atatürk’ün gerçekleştirmiş oldu şartlı bağışa uygun olmayarak, Yerel seçimlere kadar açılmasını beklenen Ankapark’ın barındırmış olduğu birçok tehlike söz konusu olduğu için tepki gösterdi.

Tezcan Karakuş Candan konuşmasında konunun her türlü dava sürecinde olduğunu ve kullanılan malzemeler sebebiyle ‘ateşe yaklaşmayın’ uyarısı yapıldığını ve böyle bir durumda parkın açılması vatandaşların hayati tehlike yaşamalarına neden olabileceğini dile getirdi.

“Ankapark” Hukuka Aykırı İnşa Ediliyor!

Konuşmasına ek olarak Candan, ‘’ Atatürk’ün şartlı bağışı, Atatürk Orman Çiftliği hukuka aykırı bir şekilde inşa edilmesi, ayrıca ihalesi ve açılması hukuksuzluk olacaktır. Ankapark’ın kurulduğu alanda su varlığı yüksek ve zemini gevşektir. Bu alan birinci derecede tarım alanıdır. Bu yüzden yapılacak olan Ankapark alana uygun değildir. Çünkü bu alan tarım arazisi niteliğinde ve yumuşak bir zemine sahip olduğu bilimsel raporlar ile kanıtı sağlanmıştır. Bu sebeple yapılarda çökme ve çatlamaların oluşabilmesi olasıdır. Hava şartlarına bağlı aşırı yağış durumu sonrasında taban suyu yükselerek yaşanacak kazaları düşünmek bile istemeyiz.’’ Dedi.

‘Daha Büyük Yangınlar Çıkabilir’

Candan, Ankapark’ın açılmasının kazalara sebep olabileceğini, geçmiş zamanda elektrik aksamından kaynaklı olduğu düşünülen bir yangının meydana geldiğini anlattı. Ankapark’ın kurulması ile daha büyük felaketlerin yaşanabileceğini ve inşa sürecinde de kullanılmakta olan malzemelerin usulsüz taraflarının tespitini yaptıklarını ve dava açtıklarını belirtti.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Hasankeyf’te vinç kazası

Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde yapımı süren, Türkiye'nin en uzun köprüsünde çalışan vinç devrildi. Edinilen bilgilere göre, Hasankeyf ilçesinde şu an tek tarafı kapalı olan köprüde...