Ana Sayfa Güncel AOÇ Arazisi Medipol İçin Ayrıldı

AOÇ Arazisi Medipol İçin Ayrıldı

TCDD Tarihi Bina sonrasında AOÇ arazisi Medipol için ayarlandı haberleriyle ilgili Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nden açıklama geldi. Atatürk Orman Çiftliği içerisinde yer alan imar planı kapsamındaki 555 bin metrekarenin Medipol Üniversitesi için ayrıldığı öğrenildi. Hazine arazisi olmasının yanı sıra önemli bir bölge konumunda bulunan alanın TEBA Vakfı’na devredilme süreci ise tamamlanmış durumda. Medipol Üniversitesi Kurucu Vakfı konumunda olan TEBA Vakfı tarafından arazinin kullanılacağı gelen bilgiler arasında.

Ankara’da Yeni Bir Rant Kapısı: AOÇ Arazileri

Bilkent Şehir Hastanesi ile arasında 3 kilometre mesafe olan AOÇ arazisi Medipol vakfı TEBA’ya devredilirken olayın duyulmasıyla tepkiler gelmeye başladı. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı olan Tezcan Karakuş, talan döneminin devam ettiğini söylerken artık tuz kokuyor isyanında bulundu. Rant için yeni bir arazinin açıldığı iddia edilirken önemli bir gelir kapısı olmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Kentsel Dönüşüm alanı olarak ilan edilmesinin ardından konuta uygun hale getirilen arazinin devri ise şaşkınlık yarattı.

AOÇ Arazisi Medipol İçin Ayrıldı

AOÇ Arazisi Medipol Grubu TEBA’ya Gitti

Stadyum olarak kullanılması beklenen arazinin artık tüm hakları TEBA Vakfı tarafından değerlendirilecek. 2018 yılının son aylarında plan değişikliği yapıldığı da ortaya çıktı. Bununla birlikte konut, üniversite ve hastane üçgenli bir projenin başlayacağı da iddialar arasında bulunuyor. Devir işleminin sonuçlandığı ve arazinin 29 yıl boyunca TEBA Vakfı tarafından kullanılacağı aktarılırken yargıya taşınmasına da şimdiden kesin gözüyle bakılıyor.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Alkaliye Dayanıklı Elyaf Takviyeli Beton (Gfrc) Nedir ?

İngilizcesiyle Glass Fibre Reinforced Concrete olarak bilinen Gfrc beton son yıllarda bütün dünyada olduğu gibi, ülkemizde de hızla kullanılmaya başlandı. Peki ama nedir bu gfrc...