Ana Sayfa Güncel Aşırı Yağış Nedeniyle İstinat Duvarı Çöktü

Aşırı Yağış Nedeniyle İstinat Duvarı Çöktü

İstanbul’u esir altına alan aşırı yağışlar sebebiyle Kadıköy’de bir apartmanın bahçe duvarı çöktü. Öğlen saatlerinde gerçekleşen olay, büyük bir felaketten kıl payı kurtuldu. Otoparkta yer alan bir aracın ise bir bölümü askıda kaldı. İtfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesi sonucunda halatla binaya bağlanan otomobilin inşaat alanına düşmesini önlendi. İhbar sonrasında öğrenilen olayda ise bir kentsel dönüşüm durumu bulunduğu da ortaya çıktı.

Göztepe’de Dr. Rıfat Paşa Sokak üzerinden yer alan 10 katlı binanın bahçe duvarı çöktü. Olayın hemen ardından incelemeler yapıldı. Risklerin hala devam ettiği bilgisi de paylaşıldı. Hiçbir şekilde binanın kullanılmaması için apartman mühürlendi. Belediye ekipleri tarafından işlemler gerçekleştirilirken ilgililerde açıklamalarda bulunmayı sürdürüyor.

Otomobilin tehlikeli bölgeden alınmasının sonrasında ise olay yeri güvenlik altına alındı. Bununla birlikte apartman ile ilgili de çeşitli bilgiler alınmaya başlandı. Konuyla ilgili son olarak Kadıköy Belediye Başkanı bir yazılı açıklama yaparken apartmanın kullanılmayacağı da ifade ediliyor. 15 daireli olan apartmanın yalnızca dört dairesinin kullanıldığı belirtilirken kentsel dönüşüm kapsamında yer aldığı da öğrenildi. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı tarafından gerçekleştirilen açıklamada ise yoğun yağış nedeniyle istinat duvarının yıkıldığı ifade edildi. Ayrıca binanın kentsel dönüşüm açısından riskli olduğu belirlenirken mühürleme işlemi de gerçekleşti. Binanın yüksek olasılıkla yıkılacağını belirten Başkan Odabaşı, olayla ilgili çalışmaların ise seyrinde sürdüğünü sözlerine ekledi.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Ev sahibi olmak isteyip yeteri kadar nakit parası bulunmayan vatandaşlar uzun süredir konut kredisi faizlerinin düşmesini bekliyordu. Merkez bankasının faiz kararı sonrası önce devlet...