Ana Sayfa Güncel ATO Başkanı Konkordato İlan Eden Firmalarla İlgili Konuştu

ATO Başkanı Konkordato İlan Eden Firmalarla İlgili Konuştu

Piyasalardaki sorunları gündeme taşıyan Ankara Ticaret Odası ATO Başkanı konkordato ilan eden firmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. Birçok sektörde artık iş yapılamaz duruma gelindiğini aktaran Baran, hızlı bir şekilde sürecin değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Konkordato ilan eden firmaya ait mal varlıklarına el konulmasını ve sonrasında borçların devlet tarafından ödenmesini önerdi. AB ülkelerinden de örnekler veren Baran, ”konkordato durumunda Avrupa ülkeleri bütün mal varlığına el koyar ve kişiye asgari ücret bağlar” açıklamasında bulundu.

ATO Başkanı Konkordato Sisteminde Değişiklik İstedi

Mutlak surette suistimallerin önüne geçilmesi gerektiğini dile getiren Baran, çeklerin ödenmediğini ve buna karşın hiçbir yaptırımın olmadığını da savundu. Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran’ın önerisi ise Avrupa modelinin esas alınması. Buna göre konkordato süreciyle ilgili bir dizi değişikliklerin yapılması gerekiyor.

ATO Başkanı Konkordato İlan Eden Firmalarla İlgili Konuştu

Avrupa Modeli Uygulanabilir

Ankara Ticaret Odası Başkanı konkordato ilan eden firmaların devlet tarafından el konulması gerektiğini söyledi. Sonrasında ise piyasalara olan tüm borçların devlet nezdinde ödenmesini talep etti. Bu sayede piyasadaki diğer şirketlerin ödeme almama gibi bir durumu olmayacak diye konuşan Baran, aksi durumda sıkıntıların çok daha büyüyeceği uyarısında bulundu. Hemen her gelişmiş ülke için var olan modelin kullanılmasının ülke açısından yararlı olacağını da aktardı. Ülkelere özgü durumlardan ötürü farklı modellerin olduğunu da söyleyen ATO Başkanı, konkordato süreçlerinin birçok yönden suistimal edildiğini de bildiklerini iddia etti.

Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

28 yıldır yapılmayan köprü 2 günde inşa edildi

Adana’da 28 yıldır evinin önünden dere yatağı geçen kadının sesini Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar duydu. Aydar’ın talimatıyla dere yatağına köprü yapıldı. İsalı Mahallesi’nde evinin...