Ana Sayfa Kütüphane İnşaat Programları Autocad Sekmeler Nasıl Ayrı Pencerede Gösterilir?

Autocad Sekmeler Nasıl Ayrı Pencerede Gösterilir?

AutoCAD kullanırken illaki birden fazla dwg dosyası açmak gerekiyor. Yeni kurulumu yapılmış bir AutoCAD’de sıklıklıkla karşılaşan bir problemdir sekmeler arası geçiş yapmak. Autocad sekmeler nasıl ayrı pencerede gösterilir?

Farenizi başlat çubuğundaki AutoCAD simgesinin üzerinde gezdirirsiniz ancak bir türlü açtığınız diğer dwg dosyasına ulaşamazsınız veya o dosyaya ulaşmak için AutoCAD içinde açık olan dwg dosyasını simge durumuna küçültürsünüz ve diğer dwg dosyasını ekrana alırsınız.  AutoCAD sekmeleri kaybolmuştur, yalnızca program içinden dwg geçişleri yapabilirsiniz… Tıpkı aşağıdaki resimdeki gibi:

taskbar-0

AutoCAD programı içerisinde dwg ler arasında geçişten kurtulmanın oldukça basit bir yolu var. “taskbar 1” komutu ile sekmeler arasında geçiş işlemini AutoCAD penceresinden kurtararak windows başlat çubuğundan sekmeleri tekrar yönetebilirsiniz!

Taskbar komutunun nasıl kullanılacağını ise bir kullanıcı youtube’a atmış.

Tebrikler! Sekmeler arası geçiş sorunu halloldu!

Bu arada sekmeler arası geçişi kapatmak için “taskbar 0” komutunu kullanabilirsiniz, hatırlatayım dedim :)

Mustafa AKSU
İnşaat Mühendisi


sanalsantiye-kupa

Xukx.com’un Sanal Şantiye takipçileri için hazırladığı “I know stress” kupasına satın almak için tıklayın! Üstelik kapıda ödeme seçeneği ile :)

İnş.Müh.Mustafa AKSU
İnş.Müh.Mustafa AKSUhttps://www.sanalsantiye.com
Sanal Şantiye'nin kurucusu, İnşaat Mühendisi.

2 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Ağaçların Üzerinde Bir Yol

Bu yol gerçekten çok güzel bir mimariye sahip. Camp Adventure adlı inanılmaz ve yaratıcı bir şekilde tasarlanmış doğa yürüyüş yolu ve gözlemevi, Danimarka'nın Kopenhag şehrinde,...