Ana Sayfa Kütüphane İnşaat Programları Autocad Öğrenci Sürümü Nasıl İndirilir? (Adım Adım Anlatım)

Autocad Öğrenci Sürümü Nasıl İndirilir? (Adım Adım Anlatım)

Dünyanın ilk vektör tabanlı bilgisayar destekli tasarım (CAD) programlarından biri olan AutoCAD, Autodesk tarafından geliştirilen bir teknik çizim programıdır. Günümüzde mühendisler, mimarlar ve tasarımcılar tarafından yaygın olarak kullanılan program, kullanıcılarına 2D ve 3D çizim imkanı sunmaktadır.

ÖĞRENCİLER İÇİN GEREKLİ Mİ?

Eğer mühendislik bölümlerinden birini veya mimarlık bölümünü okuyorsanız yeni yeni tanıştığınız, ancak iş hayatınız boyunca sürekli kullanacağınız bir teknik çizim programı… Gerçekten bu programı bilmeden piyasada iş yapamayacağınızı çevrenizden bir çok kişi söylemiş olabilir. Eğer staj yaptıysanız veya yapıyorsanız kendiniz de bunu farketmiş olabilirsiniz.

Saydığım meslek gruplarından birinde okuyorsanız veya yeni mezun olup hala AutoCAD kullanmayı bilmiyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var. Çünkü iş hayatınız boyunca bu program sizin her şeyiniz olacaktır. Şimdiden ne kadar üzerinde çalışıp pratikleşirseniz iş bulurken size önemli bir avantaj sağlayacaktır.

PROGRAMI NASIL EDİNEBİLİRİM?

Eğer bilgisayarınıza  2018 sürümünü kurmak istiyorsanız, 7.320,00 TL gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekir. Ya da şirketin size sunduğu 30 günlük deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Ancak eğer bir öğrenciyseniz firma size büyük bir imkan sağlıyor. Eğer öğrenciyseniz 3 yıl programı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

ÖĞRENCİ DOSTU PROGRAM

Resmi sitelerinde yer alan yazıda: ”Öğrencilerin becerilerini geliştirmeye yönelik eğitim yazılımlarını, öğrenme kaynaklarını ve ilham verici programları ücretsiz sunarak yeni nesil tasarımcı, mühendis ve yapımcıları eğitmek ve onlara ilham vermek konusunda kararlıyız.” ifadelerinin yer alması firmanın eğitime verdiği önemi göstermektedir. Bu sayede öğrenim hayatında AutoCAD’i öğrenip kullanan öğrenciler, iş hayatına atıldıklarında da programı kullanmaya devam edeceklerdir. Bu da başarılı bir pazarlama stratejisidir.

ADIM ADIM AUTOCAD NASIL KURULUR?

  • İlk adım olarak www.autodesk.com adresini girerek sağ üst köşede bulunan menüden öğrenciler ve eğitimciler kısmı seçilir.
  • Ücretsiz yazılım kısmından AutoCAD seçilir.
  • Sonraki adımda öğrenci bilgilerinizi kullanarak bir hesap açmanız gereklidir.
  • Hesap açtıktan sonra indir butonuna tıklamanız yeterli!
  • Artık her şey hazır! 3 yıl boyunca AutoCAD 2018 full sürümünü indirip kullanabilirsiniz.

İndirme Linki: https://www.autodesk.com/

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Türkiye’den 8 Üniversite Dünyanın En İyi Üniversiteleri Listesinde

Dünyanın En İyi Üniversiteleri Türkiye'den 8 üniversite dünyanın en iyi üniversiteleri listesine girdi. İngiltere'de Times Higher Education (THE) dergisi tarafınfan hazırlanan, 2019 yılına ilişkin dünyanın...