Ana Sayfa Blog Staj Defteri Nasıl Doldurulur?

Staj Defteri Nasıl Doldurulur?

Staj defteri doldurmak bazen gerçekten çile olabiliyor. Bu yazımda, staj defterinin nasıl doldurulacağı hakkında bir fikriniz yoksa en azından zihninizde bir şeyler oluşması için sizlere yardımcı olacağım.   

Staja günü gününe gidilmesi staj defterinizi yazarken size kolaylık sağlayacaktır. Bu yüzden arkadaşlarımdan veya internetten bulurum düşüncesiyle stajınıza gitmemezlik etmeyin. Uunutmayın ki yaptığınız stajlar sizi mesleğinize ısındırma çalışmalarıdır.

Şimdi staj defteri yazarken dikkat edilmesi gereken hususları birlikte inceleyelim…

YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDİN

Staj defterini yazarken yazınız mutlaka düzenli olsun. Gerekirse önceden karalama olarak taslağını hazırlayın. Yazım kurallarına riayet edin. Yazınızda üstü karalı kelimelerin olması ve yazım kurallarına dikkat edilmemiş olması değerlendirme yapacak hocalarınızın hoşuna gitmeyecektir.

YAPILAN UYGULAMAYA DAİR TEKNİK BİLGİLER VERİN

Staj, saha uygulamalarıyla okuldaki kazanımlarınızı harmanlayacağınız bir ortamdır. Yapılan uygulama hakkında bilgi verirken nasıl yapıldığını anlatmakla yetinmeyin. Derslerde öğrendiklerinizle, uygulama arasında bağlantı kurmaya çalışın. İnternetten teknik detayları hakkında araştırma yapın.

FOTOĞRAFLARA ÖNEM VERİN

Stajınız boyunca çektiğiniz fotoğrafları staj defterinize ekleyin. Fotoğraflar, yapılan uygulamayla ilgili olmalı ve yeterince açıklayıcı olmalıdır. Yazı alanını daraltmak için sayfanın yarısı fotoğrafla kaplanmamalıdır. Ayrıca fotoğrafların numaralandırılmalıdır. Bu şekilde yazıda atıf yapılması daha kolay olacaktır.

Staj Defteri Örnek Sayfası

Staj defteri örneğinde, sağ üst köşeye uygulamanın yapıldığı tarih atılmalıdır. Yapılan iş kısmına uygulama hakkında kısa bilgi verilmelidir. Bir gün için ortalama bir sayfa kullanılıp her sayfanın sağ alt köşesinde yer alan bölüm yetkili kişi tarafından imzalanmalıdır. Fotoğraflar küçük boyutlarda kullanılıp sayfanın çoğu yazıya ayrılmalıdır.

Fikir edinmek amacıyla örnek defterler incelenebilir. Ancak kesinlikle aynen kopya edilmemelidir.

Kendi okulunuzun sitesinde eğer varsa staj defteri yazımı hakkındaki yazılar, resimler sunular vb. incelenmelidir.

Defteri teslim etmeden önce fotokopisini çektirmek sizin yararınıza olacaktır. Eğer mülakata girecekseniz hocalarınız size defterinizden sorular soracaktır. Gitmeden çektirdiğiniz fotokopiye çalışmanız size kolaylık sağlayacaktır.

Ayrıca buraya tıklayarak sitemizde bulunan tüm staj defteri örneklerine ulaşabilirsiniz.

 

SanalŞantiye

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklam-

BUNLARI KAÇIRMA

Bursa, Yalova ve Kocaeli’de 123 bin 150 dekar alanda toplulaştırma yapıldı

Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın, “Bursa ilimizde de 2019 yılında 5 adet projede toplam 640.350 dekar alanda yürütülen toplulaştırma ve tarla içi...