Ana Sayfa Güncel Ayağına Çivi Giren Genç Kızın Şok Ölümü

Ayağına Çivi Giren Genç Kızın Şok Ölümü

- Reklam-

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde meydana gelen olayda ayağına çivi giren genç kızın tedavisindeki yanlışlıklar ölümüne mal oldu. 18 yaşındaki Aycan Kara’nın olaydan üç hafta sonra ölmesi büyük tepkileri de beraberinde getirdi. Ölüm nedeni ise tetanos olarak açıklandı.

Ayağına Çivi Giren Genç Kurtarılamadı

Geçici fındık işçisi olarak geçimin kazanan Aycan Kara’nın ayağına iş sırasında çivi battı. Hızlı bir şekilde ilçede bulunan devlet hastanesine getirildi. Tedavisinin yapılmasının ardından taburcu edildi. Ancak 18 yaşındaki genç kızın çenesinde kasılma ve kilitlemeler olmaya başladı. Yutmada dahi güçlük çekmesi üzerine Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne gidildi. Enfeksiyon hastalıklarına sevki yapılırken tedavisine başlandı. Ancak tetkikler neticesinde olay sırasında ayağına çivi giren genç kızın tetanos olduğu görüldü. İhmaller zincirinin neden olduğu ölümlü facia sonrasında soruşturma başlatıldı.

Ayağına Çivi Giren Genç Kızın Şok Ölümü

Çivi Batmasının Ardından 10 Gün Geçmiş

- Reklam-

Doktor tarafından yapılan açıklamada 11 günlük yoğun bakım tedavisinin sonuç vermediği aktarıldı. Hastaneye getirilmesi sonrasında tetanos olduğu anlaşıldı diyen doktor, ölümlü bir hastalık olmasına karşın bir tek aşıyla iyileşme şansı bulunuyordu, ifadelerini kullandı. Öğretim üyeliği görevini yürüten Dilek Okyay, çivi batmasının ardından 10 günlük sürenin geçmiş olmasının trajik kayba neden olduğunu belirtti. İstanbul’da evinin önünde düzenlenen taziye töreninin ardından 18 yaşındaki Aycan Kara’nın defin işlemleri gerçekleştirildi. Son derece basit bir olaydan dolayı ölümün gerçekleşmesiyle yıkılan aile fertlerini ise yakınları sakinleştirdi.

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri (Şubat 2020'ye özel)-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al
STA4CAD Eğitimi - 35 TL Satın Al
MSPROJECT Eğitimi - 50 TL Satın Al
REVIT Eğitimi - 50 TL Satın Al
Avatar
Begüm
Editor/SanalSantiye.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

İstinat duvarının altında can verdi

Bursa'daki inşaatta çalıştığı esnada istinat duvarı üstüne yıkılan genç adam olay yerinde hayatını kaybetti. Olay, dün Bursa-Mudanya yolu üzerindeki bir inşaatta meydana geldi. 49 yaşındaki...