Ana Sayfa Güncel Haberler Bakan Albayrak İnşaat Sektörü Temsilcileri İle Bir Araya Geldi

Bakan Albayrak İnşaat Sektörü Temsilcileri İle Bir Araya Geldi

- Reklam-

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, inşaat sektörünün çatı kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. İnşaat sektörünün kısa vadeli sorunları ve orta vadede sektörün sürdürülebilir bir büyüme yakalayabilmesi için atılması gerekli adımların ele alındığı görüşmenin oldukça verimli geçtiği ifade edildi.

Türkiye’nin büyümesinde büyük pay sahibi olan inşaat sektörü, yakalanan yüksek büyüme ivmesinin sürdürülebilirliği için kritik öneme sahip. Sektör, artan maliyetler ve yüksek faizler nedeniyle zorlu bir dönemden geçiyor.

GÖRÜŞMEDE HANGİ KONULAR ELE ALINDI? 

- Reklam-

Ekonomide orta vadeli politikaların hazırlanması kapsamında tüm paydaşlarla görüşmelerini sürdüren Bakan Albayrak, bu kapsamda  inşaat sektörünün dernek ve çatı kuruluşları temsilcilerini kabul etti. Daha önce akademisyen, ekonomist ve iş insanlarını dinleyen Albayrak, orta vadeli planın (OVP) hazırlanması konusunda inşaat sektörünün de görüş ve önerilerine başvurdu.

Görüşmede inşaat sektörünün kısa vadeli sorunları ve orta vadede sektörün sürdürülebilir bir büyüme yakalayabilmesi için atılması gerekli adımlar ele alındı. Görüşmenin, sektörün sorunlarının ve hedeflerinin detaylı olarak ele alınması açısından oldukça verimli olduğu ifade edildi.

KRİTİK GÖRÜŞMEDE KİMLER YER ALDI?

Görüşmeye inşaat sektörünün temsilen, İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı Altan Elmas ve Genel Sekreteri Doğan Selçuk Öztürk ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ersun Bayraktaroğlu katıldı.

BAKAN ALBAYRAK’TAN OVP MESAJI

Albayrak’ın, başta kamu kurumları olmak üzere tüm paydaşların katılımıyla, onların da gündemlerine yanıt verecek bir orta vadeli program (OVP) için detaylı çalışmaların sürdüğünü belirttiği öğrenildi. Bu kapsamda, kısa vadeli sorunların yanında, hedeflenen sürdürülebilir ve istikrarlı bir büyüme için inşaat sektörünün nasıl konumlandırılması gerektiği konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıda, sektörde değer zincirinin bir bütün oluşturması ve yönetilmesiyle ilgili atılacak adımlar da değerlendirildi.

İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN BÜYÜMEYE ETKİSİ

2017 yılı verilerine göre Türkiye ekonomisi yüzde 7.4 büyürken, inşaat sektörü yüzde 8.9 büyüyerek Türkiye ekonomisinin lokomotifi konumunda olduğunu bir kez daha gösterdi.

 

 

KAYNAK: A HABER

- Sanal Şantiye'ye özel indirimli UDEMY eğitimleri-Temelden Çatıya İnşaat Eğitimi - 60 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre SAP2000 Eğitimi - 50 TL Satın Al
TBDY 2018'e göre ETABS Eğitimi - 50 TL Satın Al
TEKLA STRUCTURES Eğitimi - 50 TL Satın Al

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

BUNLARI KAÇIRMA

Yeşil Çimento: Tanımı, Çeşitleri, Avantajları ve Uygulamaları

Yeşil çimento, çimento üretiminin karbon ayak izini en aza indiren çevre dostu bir üründür. Yeşil çimento üretmek için birçok girişimde bulunulmuş ve çeşitli yeşil çimento...